Wpis z mikrobloga

Drogie Mircy!
Zamawiałem niedrogą przesyłkę (wartość poniżej 10zł) listem ekonomicznym i z jakiegoś powodu zamówiłem to na swoją dziewczynę. Myślałem, że przesyłka będzie szybciej, a przeciągneło się to do ponad tygodnia. Zamówiono 02.02 a dopiero 09.02 dostałem awizo do skrzynki, że przesyłka niewymiarowa i nie można do skrzynki (co prawda 2 opaski na oczy do spania, więc podejrzewam, że nawet listonosz nie brał z poczty jak zobaczył, że grubsze od listu xD)

No i teraz mam problem, bo dziewczyna wczoraj wyjechała i przez 2 tyg. jej nie będzie.

Jakiś pomysł co zrobić, żeby na poczcie wydali mi ten list? Dziewczyna oczywiście ma inne nazwisko, więc na członka rodziny się nie powołam :< Oświadczenie i podrobić podpis czy jak?

JAKIEŚ POMYSŁY? Pomocy!

#pocztapolska #poczta #kiciochpyta
  • 7
@ba4t: @NieznanyAleAmbitny: Jeśli adres na przesyłce jest taki sam jak twój adres w dowodzie to nie powinno być żadnego problemu z odbiorem. Jest to list polecony na zasadach ogólnych więc każdy pełnoletni domownik może odebrać w zastępstwie.

Na poczcie działają tylko pełnomocnictwa pocztowe i notarialne. Oświadczenie adresata nie działa właśnie ze względu na takie pomysły jak twój :)
@Old_Postman: To trochę lipa, bo wynajmujemy mieszkanie, więc nie jesteśmy tu zameldowani .
Czyli lipa, ale to kosztowało grosze, więc zamówię najwyżej jeszcze raz. List jest zwykły, bez konieczności podpisywania przy odbiorze, jeżeli to miałoby coś zmienić.

Dzięki za odpowiedzi!