Wpis z mikrobloga

Mireczki pracujace w firmach, u kogoś - identyfikujecie sie ze swoja firma?
Czy czujecie sie "dumni" ze swojej firmy? Myslicie czasem o firmie jako o jakims "dobrze wspolnym"? Czy np. dobrze czulibyscie sie w ciuchach z logo firmy poza firma?
Chodzi mi troche o cały ten hrowy bełkot, troche o podejście - czy możecie powiedzieć szczerze, że jesteście dumni że pracujecie w danej firmie?
Bo ja chyba mam z tym problem.. ciągle mam z tyłu głowy, że pracuje u kogoś czy wprost - na kogoś. Że jestem niejako frajerem.
Nie mowie, ze sama praca nie daje satysfakcji czy nie można być z niej dumnym - bo to co innego, chodzi mi o samo podkreślanie roli "firmy" w obrazie całości.

#pracbaza #rozkminy #nikogotonieobchodzi
  • 12
Miałem tak kiedyś jak pracowałem dla Sun Microsystems nie można powiedzieć że to była praca, raczej spędzalnia wolnego czasu. Świetni ludzie, bonusy, produkty... Niestety jak jest dobrze to wiedz, że coś się zaraz #!$%@?. No i Oracle kupił Sun.
jeśli praca i kasa są ok to w czym problem ?


@Alcoholic_Desacrator: w niczym, zupelnie nie o to chodzi - to osobna sprawa i tak do tego staram sie podchodzic, tj. wymiana roboty za kase. Ale w paru firmach w ktorych bylem widzialem strazne naciski na wlasnie "identyfikacje" z firma i takie tam - i sporo ludzi wrecz zachwyconych takim podejsciem - no i pytam, bo moze ja po prostu jestem
@M4ks: większość przedstawia spojrzenie dzika (z tego co słyszę od znajomych).
U nas prawie 80 os. Od nikogo nie usłyszałem złego słowa o firmie.
Wiele osób nosi firmowe koszulki tak po prostu (choć równie dobrze powodem może być fakt, że reszta brudna ;) )
Dużo osób mówi o firmie jako dobrze wspólnym - ja też.
Mimo, że większość z nas robi na b2b (ja też) i swoje firmy w jakiś sposób
@Alcoholic_Desacrator: nie chodzi o to. imho glupota jest identyfikowanie sie przykladowo z jakas korporacja. jasne, musisz funkcjonowac spolecznie ale nie oszukujmy sie; robisz na kogos, kto ma hajs z twojej pracy i placi ci tego ulamek. mam z usmiechem na ustach rozmawiac z rodzina jak to cudownie identyfikuje sie z ludzmi w pracy oraz zalozeniami zarzadu? bambo...
Ale w paru firmach w ktorych bylem widzialem strazne naciski na wlasnie "identyfikacje" z firma i takie tam - i sporo ludzi wrecz zachwyconych takim podejsciem - no i pytam, bo moze ja po prostu jestem dziwny..


@M4ks: to jest po prostu standardowe działanie w celu motywowania kadry. Jedni to łykają bardziej inni mniej. Ogólnie im lepiej czujesz się w danej organizacji i bardziej zgadzasz się z jej polityką tym ta
@M4ks: Jeśli czujesz, że Cię ktoś pozbawia części pieniędzy, to nic dziwnego, że nie utożsamiasz się z firmą. :) Ja mam inne podejście, myślę sobie tak: to ja płacę szefowi część przychodu, który wyrabiam, żebym nie musiał słuchać #!$%@? klientów i mógł robić swoje bez stresu. Do tego nie muszę się martwić odpowiedzialnością i mogę iść na zwolnienie jak jestem chory. Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, lubię swoją firmą. Chodziłbym w