Wpis z mikrobloga

@k0j0tek:
wiec tak, "obrałem" go i mam te nitki, żyłe główną a w niej światłowód, mam normalnie to już obrane tylko wtyczke założe i będzie git? :D bo nie wierze, że to takie proste :D
  • Odpowiedz
@xxdnbxx: Napisz co dokładnie uszkodziłeś - patchcord czy kabel liniowy - napisz co pisze na tym uszkodzonym elemencie. W domowych warunkach nie ma szans żeby to naprawić aczkolwiek jest pewien sposób żeby przy odrobinie szczęścia połączyć dwa włókna ze sobą.
  • Odpowiedz
@brokenik: Optical Fiber Cable SM9/125um g657b3 - LSZH
Pogryziony po obu końcach które wystawały z krążka, w 2 miejscach na 100% złamany, już obciąłem te załamane miejsca, tylko szkoda, że te wtyczki są nie rozbieralne :(
  • Odpowiedz
@xxdnbxx: Napisz coś jeszcze - producent? Symbole jeszcze jakieś są?

Można połączyć włókno w prosty sposób.

Trzeba skombinować kawałek plastiku lub drewienka - następnie trzeba ostrym nożem zrobić dość głęboką rysę - o grubości gołego włókna. Następnie trzeba wyciągnąć z kabla gołe polakierowane włókno i za pomocą strippera obrać włókno z lakieru (na odcinku ok. 5cm) - jeśli nie mamy strippera można bardzo delikatnie użyć w tym celu ostrych nożyczek delikatnie
  • Odpowiedz
@brokenik: Nie wiem jaki producent, to był kabelek z zestawu od modemu Dasan, wszystkie cyferki jakie były napisałem, dobra, dzieki wielkie za rady, może coś uda mi się zrobić :)
  • Odpowiedz