Wpis z mikrobloga

Czy sprzedawca na Allegro posiadający DG ma prawo do wymogu w przypadku reklamacji towaru,abym go odsyłał do nadawcy ( w tym przypadku zagranicznego) ?
Chodzi o to,że siostra kupiła telefon na #allegro dopiero po 3 dniach zorientowała się,że telefon nie wysyłany jest z Polski tylko z Chin. Gdy otrzymała telefon, ekran był pęknięty... Co można w tej sytuacji zrobić,aby nie odsyłać go do Chin tylko do Polskiego pośrednika? Jest na to jakaś prawna podstawa?
#pytanie #prawo #aliexpress
  • 24
@RemusLo: generalnie to pewnie nie kupiła telefonu, tylko usługę jego zamówienia w chinach. normalnie otworzyla by dispute i kasa bylaby po kilku dniach spowrotem. a tak to albo dogadac sie ze sprzedawca, ale faktycznie odeslac.
@RemusLo: kto jest sprzedającym? gdzie jest miejsce jego działalności? (o ile jest przedsiębiorcą)
to skąd zostało wysłane praktycznie nie ma nic do rzeczy, bo raczej kupiła telefon od Polaka działającego na terenie Polski
@RemusLo niech zrobi zdjęcia telefonu, napisze że żąda wymiany lub naprawy w przeciągu 14 dni (najlepiej poleconym), w przeciwnym razie odstępuje od umowy i niech zwraca kasę i koszta przesyłki ;)


@lukasarei: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=36651784
Albo zmienili regulamin,albo siostra nie doczytała,ale raczej myślę,że to pierwsze, bo siostra jest bardzo dokładna, jeśli chodzi o umowy i regulaminy...
Ale co ma zrobić? Odesłać telefon na adres właściciela firmy która sprzedała telefon? Czy ponownie wysłać zdjęcia z żądaniem zwrotu pieniędzy bądź wymiany towaru na nowy pod groźbą złożenia zawiadomienia do UOKiK ?
@RemusLo: nice, nice - cwaniak :D
mimo wszystko nie wydaję mi się żeby jego argumentacja przeszła przed jakimkolwiek sądem.
Moim zdaniem sprzedający w tym przypadku nie może powołać się na to że jest "tylko pośrednikiem". Gdyby tak było każdy sprzedawca by tak robił, co doprowadziło by instrument rękojmi ad absurdum. Zwłaszcza że prawie każdy ze względu na opis i opcje "kup teraz" wychodzi z założenia że kupuje produkt od danej osoby
@lasic01: wyżej już napisałem co o tym myślę, ale jeśli koniecznie chcesz się tego uczepić to pozostaje art 84 KC albo taka konstrukcja: umowa dotyczyła pośrednictwa rzeczy WOLNEJ OD WAD więc nie została należycie wykonana co wiąże się z konsekwencjami takimi samymi jak przy zakupie :)
@lukasarei: a przeczytałeś to co zalinkowałeś? musiałbyś przede wszystkim udowodnić, że to sprzedawca, a nie pośrednik, co jak napisałem, w tym przypadku będzie trudne. dodatkowo wywiązał się on poprawnie ze swojej usługi, bo telefon dotarł, więc i tu nic nie ugrasz. jasne, możesz tego allegrowicza, postraszyć sądem, ale generalnie to możesz mu skoczyć...