Wpis z mikrobloga

Mireczki, lebiega w sprawach technicznych tutaj, a na elektrodzie pewnie zbanujo mnie po 15 sekundach za byle pierdołę. Otóż chcę sobie zamontować taśmę led w pokoju i zrobić tak, aby reagowała w rytm muzyki. Próbowałem ogarnąć jakieś przykłady na YT ale tam same sebixy które hehe jebią basem. A jestem ciekaw, jak takie ledy się zachowywałyby przy spokojniejszej muzyce, np downtempo czy ogólnie alternatywa. Czy dałoby się zrobić tak, żeby zamiast zwykłego mrygania np powoli się wygaszały i zapalały, zmieniały kolor stopniowo itp? #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #elektronika #elektronikadiy #led
  • 10
@Ratriczek: Z tego co teraz czytam, to właśnie tak jak mówisz, chyba wszystko rozbija się o właściwy kontroler.

Dlatego jeszcze taka prośba do elektro-mirków, podajcie jakiś sprzęt który mógłbym kupić żeby osiągnąć takie efekty ew podajcie ile mniej więcej coś takiego może kosztować
@Ten_tego: W dawnych latach, gdy bylem w gimbazie ludki u mnie podłączały pod wyjście słuchawkowe jedną diodę i ta mrygała w rytm muzyki. Tobie odradzam, bo wyjście może nie wytrzymać całej taśmy ledowej.

Najlepiej (i najtaniej) byłoby poszukać jakiegoś gotowego urządzenia, ale nie kojarzę nic takiego. Wariant DIY to zasilacz, który byłby regulowany napięciem z gniazda mini jack. Na szybko takie coś proponuje.
@Ten_tego: Ten tego nie wiem czy nie przesadzam, ale ja bym odpuścił sobie mikrokontrolery i ruszył w stronę zasilacza ze stabilizatorem napięcia, którego wyjście regulowane by było tranzystorem. Nie wiem tylko jak wygląda kwestia napięcia z wyjścia mini jack.