Wpis z mikrobloga

wzywam @AUTO-KOMIS bo widzę żeś rozgarnięty. Rozglądam się za autem, mam kilka warunków które chciałbym, żeby zostały spełnione:
- gaz
- kombi
- cena 5000-7000 dolanów
- niskie koszty eksploatacji

Rozglądam się w różnych kierunkach - focus, mondeo, galant (niestety drogie części), passat. Opli staram się unikać bo nie grzeszą ergonomią a co za tym idzie wygodą.
Możesz coś polecić? Super by było gdybyś podał jakiś namiar na Waszą ofertę, bo jakoś pewniej bym się czuł kupując od prawilnego Mirka.
  • 8
@kajtom: a4 b5 1,8? auto wygodne i tanie w eksploatacji. focus dobry wybor, tanio i wygodnie, tylko oby zgnity nie byl. mondeo mk2 moze byc zbyt stare i wyesploatowane. passat b4 to juz dinozaur. moze golf mk4 kombi?
@emmwuu: A części do a4 nie są drogie w porównaniu z konkurencją? Pytam bo zupełnie nie patrzylem w tym kierunku.
O mondziaku myślałem mk3, bo i takie trafiają się w tym przedziale cenowym. Golfy już nie mieszczą się w kryteriach bo są jakieś absurdalnie drogie
Wypatrzyłem sobie takiego Galanta ale poczytałem więcej i okazuje się że jeden tylni wachacz potrafi kosztować 500 zł :(
@kajtom: czesci do a4 sa coraz tansze i nie beda drozec, a jest masa zamiennikow, w przeciwienstwie do np.galanta. najdrozsze jest zawieszenie przod, ale nie musisz zakladac lemfordera, tylko kupic chinola na allegro i tez chwile pojezdzi. mondziak mk3 bardzo spoko, tylko nie w tdci, sporo tanich czesci czesci, ale jak to ford, czasami trzeba cos kupic z oryginalu. generalnie nie faworyzuj marki, tylko wybierz kilka aut w tym przedziale cenowym
@kajtom: 5000 - 7000 - budżet szczerze mówiąc już do przyjęcia, ale szukasz auta o które ludzie już średnio dbają, naprawiane przeważnie było po garażach i oby było naprawiane a nie klejone na używanych częściach.
No niestety taka jest prawda. Nie ma się co dziwić, stan portfela naszego społeczeństwa sami wszyscy wiemy jaki jest.
Dlatego paradoksalnie, szukałbym takiego auta w Niemczech, gdyż pomimo, że koszty zakupu, sprowadzenia i rejestracji przekroczą koszty
@AUTO-KOMIS: Dzięki za odpowiedź! Będę się jeszcze rozglądał, może odrobinę zmienią się widełki cenowe. Zaskoczyłeś mnie tą Laguną, bo z tego co wiem to elektryka w nich leci bardzo szybko. Pamiętam nawet że rodzice kumpla kupili kiedyś nówkę i po pół roku na desce świeciły się wszystkie kontrolki które tylko mogły. Ale widocznie trzeba trafić na dobry egzemplarz..
@kajtom: No mój kolega też ma choinkę na desce, ale auto jeździ i po prostu co mógł to pogasił, co ma świecić się świeci, co nie ma też się świeci, ale auto jeździ. Niestety elektronikę dobrą mają tylko Kapończycy i Korea. Nawet w VW Passacie B6 elektronika przysparza wiele problemów: blokada koła kierownicy, przycisk hamulca ręcznego.