Wpis z mikrobloga

Teoria Wszystkiego- sztampowa biografia jakich powstaje co roku kilka, dzięki której dowiedziałem się dlaczego większość tego typu filmów powstaje po śmierci głównego zainteresowanego. Teoria Wszystkiego w tej kwestii jest jednym z wyjątków (Hawking żyje) i od razu widać to na ekranie. Film to taki "słodziaczek", laurka o dzielnym fizyku, który wiedzie życie bez skazy, nawet rozwód został pokazany tak że musiałem doczytać w Wikipedii, czy faktycznie na ekranie kinowym było mi dane zobaczyć rozpad małżeństwa z trójką dzieci.
Co do sposobu realizacji film nie odbiega w niczym od tego typu filmów, jest nudny i przewidywalny, ale w sumie ciężko oczekiwać czegoś niespotykanego, od biografii o fizyku. Moja ocena mocne 5/10.

#film #oscary2015 #recenzja
Pobierz Itrytotalkto_you - Teoria Wszystkiego- sztampowa biografia jakich powstaje co roku ki...
źródło: comment_xBqEvk3IhcPJnANIMIMSMdh6n0FPPxZt.jpg
  • 10
@krejdd: Heh też dałem 5/10, jest to pewnie po częsci spowodowane tym, że nie przepadam za biografiami, chociaż zestawiając te dwa filmy, to Piękny umysł powinien dostać 6/10. Jednak gra aktorska była lepsza i ciężar nie został położony na przedstawienie życia głównego bohatera, tylko na to co sie działo w jego głowie (a życie było w tle). No ale jest jak jest (Piekny Umysł oceniłem w 2009)
@sirrek: No jest taki wzruszająco budujący, ale tak to można opowiedzieć każdą historią, jakby spece od robienia filmów zrobili autobiografie przeciętnej stuleji z Mirko to też byś płakał.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@etnomaniek: Lepiej bym tego nie ujął, albo dla zabicia czasu w dzień kiedy są promocje w kinie (14 zeta w cinema dzisiaj).( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wladca_kurczakow: Możliwe że tak jest