Wpis z mikrobloga

Jakie uchwyty do telewizorów polecacie? Telewizor 32'. Nie mam portfela bez dna zaznaczam [; Mieszkam w bloku, jakieś wibracje są, na pewno większe niż na wsi, chociaż miasto nie jest takie duże.

Powiedzcie mi, jak to jest z tymi uchwytami, czy warto na prawdę pakować większe pieniądze w uchwyt, który raz się ustawi i daje się mu spokój, czy w takiej samej roli sprawdzi się najtańsza opcja?

PS. Ciekaw jestem, czy to jest tak samo, jak z kablami HDMI, że producenci wkręcali bajere ludziom o jakości a tak na prawdę nie ważne, czy kabel za 100, czy za 10zł i tak, jakość będzie ta sama... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#telewizory #elektronika #tv
  • 18
  • Odpowiedz
@Triplesix: Myślisz, że taki uchwyt z pewnego popularnego serwisu aukcyjnego za 60zł się spisze?

a co do HDMI, to mam zamiar kupić 1.5m za jakieś 3.50 + przesyłka, wersja 1.4a, drugi taki sam do PC, 5m ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zielony34: po pierwsze jest różnica między dobrym kablem hdmi a tanim. Po drugie przy tak małym tv, zdaje się, że nie waży za dużo, chyba, że to jakiś oldschoolowy to co innego. A jak nie waży za dużo to tani uchwyt powinien się sprawdzić
  • Odpowiedz
@Zielony34: jak bedzie stabilny to sie sprawdzi, az tak tanich to nie widzialem jeszcze na oczy. Sam kupilem tani uchwyt na sufit do projektora i po kilku dniach opada o kilka mm i musze poprawiac - w tv nie bedzie to mialo miejsca ;) poza tym jest ok.

Co do hdmi, mam w domu np kabel 7.5m z begli, gruby, w oplocie, pozlacane koncowki itp - kiedys od serwisantow ze starej
  • Odpowiedz
po pierwsze jest różnica między dobrym kablem hdmi a tanim.


@mortt: Podeślij testy, które to pokażą [; Jaka jest różnica? CENA, tylko tyle. Kabel, jeśli jest cały, nieuszkodzony, to ten za 3.50zł działał będzie tak samo, jak ten za 1000 z brylantami, złotem, diamentami i czym tam jeszcze chcesz [; Nie daj się naciągać propagandzie producentów.

Jedyne co to w tym tanim kablu koncowki sie pewnie wylamia jak nie bede uwazal,
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi, jak to jest z tymi uchwytami, czy warto na prawdę pakować większe pieniądze w uchwyt, który raz się ustawi i daje się mu spokój, czy w takiej samej roli sprawdzi się najtańsza opcja?


@Zielony34: Zależy co oczekujesz od uchwytu. Ja np. używam takiego, że umożliwia ustawienie przykręconego tv/monitora praktycznie 90' do ściany, taki wysięgnik, i to nadal nie opada, nie wygina się itd, a i tak cały uchwyt kosztował
hrumque - > Powiedzcie mi, jak to jest z tymi uchwytami, czy warto na prawdę pakować ...

źródło: comment_etvS09IDtmBkMHmB2U3XhYeixDCHJ1En.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hrumque: No dlatego właśnie pytam, bo mnie zależy tylko na tym, żeby powiesić, ustawić tak, żeby kąty widzenia były odpowiednie i zostawić, nie będę tego wyginał, przeginał, obciążał, nic z tych rzeczy. Porządne kołki w ścianę i ewentualnie wymienię śruby z zestawu, na ciut lepsze, tyle.
  • Odpowiedz