Wpis z mikrobloga

Mirki! własnie z moim współlokatorem siedzimy i rozkminiamy, oboje mamy monitory full hd, ale np Shadow of mordor jestem w stanie odpalić na wyższej rozdzielczości... nie znamy sie na tym i tutaj pada pytanie - dlaczego skoro monitor mamy 1080p i 1200p które to nie obsługują rozdzielczości 4k mogę ustawić w grze 4k co znacznie wpływa na FPS'y - z ciągłych 60-70 klatek spada do 25-30 klatek? Nie jestem w stanie dostrzec żadnej realnej różnicy pomiędzy full HD a 4k, wiec dlaczego tak się dzieje?

#pcmasterrace #monitory #kiciochpyta
  • 6
@Fiodooor: to tzw downscaling. Od jakiegoś czasu można to też aktywować w sterach nvidii i amd. Przez co ja np we wszystkich grach mam dostępne 3200x1800.

Polega to na tym, że gra jest renderowana w tym np 4k i obraz jest potem zmniejszany do 1080p w locie. Dzięki temu AA jest niepotrzebne. Tak w sumie downsampling to jedna z najlepszych metod AA, aczkolwiek najbardziej wymagająca :)
@only: raczej nie, w grach każdy piksel renderowany jest oddzielnie. :) Ew w nagraniach z gier w 4k, bo to już format wideo. ;)