Wpis z mikrobloga

@Aryo: Plus mundurze SS, a to, że był do '44 w obozie koncentracyjnym nic nie znaczy. Manipulacje, manipulacje.
@krakus76 Yup, połączenie zdjęcia które wstawiłeś ze zdjęciem Himmlera.
  • Odpowiedz
@Guzkow:

Same rozkazy do Rzezi Wołyńskiej wydał prawdopodobnie Dmytro Klaczkiwski (IPN z tą wersją się zgadza), a sam Bandera siedział w chwili rzezi w obozie koncentracyjnym (tak na marginesie jego dwaj bracia zginęli w Auschwitz). Ciągle dziwi mnie że mylnie odpowiedzialność zrzuca się na jedną osobę zamiast wskazywać grupę kadry dowódczej UPA-B, chodzi mi o to że dziś nikt nie kojarzy tych nazwisk, które wymieniłem, a powinni skoro mówią że
  • Odpowiedz
@Aryo: @Guzkow: Namanipulowac i pusic w swiat na portale dla młodych gdzie jest pałno gimbopatriotów ktorzy historii ucza sie z demtotów i zaplusuja kazdy podjazd pod tagiem narodowcy.

Ciągle dziwi mnie że mylnie odpowiedzialność zrzuca się na jedną osobę zamiast wskazywać grupę kadry dowódczej UPA-B


@Aryo: Klasyczny bład pseudopatirtoów ktorzy nie majac pojecia o historii wrzucaja obrazki z blednym zdjeiciem wianuszka dzici albo myślą że Bandera
  • Odpowiedz
ogolnie to jest tu tyle zafalszowan że obrazek poziomem zbliża sie do słynnego trollowania papieża i obrazków z SS -manem z doklejona twarza Karola Wojtyły i podpisem "Rozstrzelac Polaków na Wołyniu".
  • Odpowiedz
@Aryo: A jak Bandera odnosił się do Rzezi Wołyńskiej już po fakcie? Poza tym oczywiscie racja - przy Klaczkiwskim sam Bandera to pocciwy chlop, niemniej i on jest chyba dzisiaj uważany za bohatera UPA.
  • Odpowiedz
@deviator: Nie czytałem nic na temat tego co mówił po Rzezi Wołyńskiej, chociaż w sumie bardzo ciężko byłoby coś znaleźć skoro po wypuszczeniu z obozu w 1945 roku, był cały czas w ukryciu i używał pseudonimów lub fałszywych nazwisk. Jedyne co dziś można mu zarzucić to moralna odpowiedzialność, bo był współzałożycielem UPA, jednak nie nazwałbym go katem Wołyńskim, bo takie miano dużo bardziej pasuje Dmytrowi Klaczkiwskiemu.
  • Odpowiedz
@Aryo: Niestety aktywny kult Klaczekiwskiego najlepiej świadczy o tym, że Wasza pamięć i świadomość historyczna wciąż pływa w odmętach negacjonizmu. Chyba nie muszę pisać jak znakomite preteksty dajecie w ten sposób rosyjskiej propagandzie?
  • Odpowiedz
@deviator: Czemu mówisz wasza? A w ruskiej propagandzie usłyszysz jedynie o kulcie Bandery. W ogóle już w 1939 roku mogło dojść do Rzezi, bo Melnyk naciskał aby dokonać powstania przeciw polakom. Łew Rebet wtedy odmówił (bandera jeszcze siedział w polskim więzieniu, a ten był jego zastępcą), jako opcję korzystną jedynie dla ZSRR, później po wyjściu z więzienia Bandera go poparł, więc nie wydaje mi się, aby Bandera był całkiem antypolski.
  • Odpowiedz