Wpis z mikrobloga

#internet #cebuladeals

Jak wiecie albo i nie siedzę w branży ISP od wielu lat. Od jakiegoś czasu wyrosła nam jak z podziemi za unijne fundusze konkurencja w postaci #netia. Sam fakt, że ich usługi są takie jakie są to dzisiaj miałem mega #beka z mojej byłej już całe szczęście abonentki. Babka odkąd pamiętam zawsze zgłaszała jakieś problemy i zawsze kończyło się to wyjazdem ekipy serwisującej i wpięciem kabla - 99% tego typu zdarzeń było z winy tej kobiety. Już tam kij z tym - ekipa mogłaby tak jeździć ile wlezie, ale chyba największy problem to że kobieta wiecznie miała problem z płaceniem za usługę - potrafiła wisieć kilka faktur do tyłu albo i co gorsza ściemniać, że "no przecież wczoraj wszystko zapłaciłam" albo zamiast powiedzmy za całą kwotę to wpłacała po 20zł itd. Generalnie #wrzutnadupie taki klient - dlatego całe szczęście poszła truć dupę u konkurencji - bo taniej, lepiej w ogóle loda robią z połykiem. Jaki dzisiaj miałem zaciesz kiedy babka dzwoni z wielkim żalem do mnie czy przypadkiem byśmy jej nie naprawili Internetu od konkurencji... no bo wiem Pan... syn kabel urwał (patchcord światłowodowy) no i problem jest bo ekipa serwisowa przyjedzie... za miesiąc najszybciej a ona TV oglądać nie może no i ten internet nie działa. ##!$%@? sobie wybrałaś pomyślałem w końcu w duchu i #nawetmijejniezal. Powiedźcie Mi moje drogie Mirki i Mirunie - co do #!$%@? skłania ludzi do tego, żeby te #!$%@? 5zł taniej było? Ja nie rozumiem. Odkąd jestem w branży zjeżdżamy z ceną jak tylko się da - klientów co prawda przybywa - ale wydaje mi się, że do pewnego poziomu po prostu się zejść nie da. Chyba te 50zł za 100Mbit/s to nie jest za drogo?
  • 25
  • Odpowiedz
@brokenik: > Chyba te 50zł za 100Mbit/s to nie jest za drogo?
Dlaczego u mnie nie ma takich ofert? Mieszkam w Poznaniu, w miarę blisko centrum, i "najlepszy" dostawca oferuje w tej cenie tylko 15 Mb/s/1,5 Mb/s, przy czym zadeklarowana wartość występuje tylko w godzinach 03:00-16:00, a potem to już tragedia.
#boldupy
  • Odpowiedz
@brokenik: jak jezdze chce miec net ze soba to place, a skoro juz place 50 to po co mam drugi raz placic, a nie bede placil za stacjonarny bo mam w komorce

i tak to sie bedzie odbywac

stacjonarny net tylko dla graczy, sciagaczy internetu, moze jak wejdzie 4-5K, netflix czy inne cuda ale jak mowie do prace nawet 5Mbit z 50pingiem dziala bez zarzutu
  • Odpowiedz
Chyba te 50zł za 100Mbit/s to nie jest za drogo?


@brokenik: Zaplacilbym Ci nawet 100zl za taka predkosc. U mnie do wyboru mam przeciazone lte, lipna neostrade (predkosc ze 3 mega) lub wolna radiowke 6 mega za 60 zl. Aktualnie korzystam z lte play bo najtaniej i bez abonamentu.
  • Odpowiedz
@brokenik: szczerze mowiac to dla klientow bardzo dobrze ze zjezdzacie z cena. nawet jezeli robicie to ze wzgledu na nieuczciwa konkurencje na rynku spowodowana Netią, ktora jest pompowana unijna kasa. Zaryzykowalbym nawet smiale stwierdzenie, ze z tak wielu sposobow na zmarnowanie unijnej kasy, jakie sie wokol widzi, to pompowanie jej w Netie i w rezultacie obnizanie cen dla nas konsumentow - bo tyle my widzimy, wasze problemy z utrzymaniem sie
  • Odpowiedz