Wpis z mikrobloga

Przez ostatni tydzień w Pradze robiłem ze znajomymi Czechami "beer tour". "Zwiedziliśmy" około 20-25 różnego rodzaju pubów, barów i hospod. Około 70 sprawdzaliśmy, ale nie weszliśmy do środka. Także jeśli ktoś będzie w Pradze i ma ochotę wybrać się do jakichś fajnych knajpek, to zdecydowanie mogę polecić te 3:

Hostinec u Vodoucha - właśnie tak wyobrażam sobie typową czeską hospodę. Dużo lokalnego piwa do wyboru (było pula około 9-10 piw i codziennie z tej puli zmieniało się od 3-5). Tak nam się tam podobało, że wracaliśmy tam aż trzykrotnie. Zdecydowanie mogę polecić hermelina, którego tam podają - był pyszny. Inne dania również były dobre - typowe czeskie potrawy do piwa: duże i tłuste (golonki, pasztety, dużo mięsa).

Hospůdka U Voraře - Byliśmy tam, bo znajdowała się blisko hotelu. Jedzenie bardzo dobre i podobnie jak wyżej: dużo i tłuste. Znacznie mniejszy wybór piwa, ale kvasnicak 13o był bardzo dobry. Dobre na 1-2 piwka, jakąś przekąskę i dalej w trase.

W obu przypadkach ceny są w porządku.

Ostatnim lokalem, który was opiszę jest hamburgerownia Dish - ceny zdecydowanie wyższe. W różnych burgerach pojawiają się "dziwne" jak na burger składniki - takie jak na przykład kozi ser. Mimo "drożyzny" jest dobrze. Bardzo dobra niefiltrowana dwunastka - "Unětický pivovar nefiltrovaná 12°".

Tak jak wspomniałem, zaliczyliśmy bardzo dużo różnych hospod, ale te 3 są godne polecenia (numer 1 oczywiście najlepszy).

Jeśli ktoś będzie w Pradze, polecam odwiedzić.

#czechy #praga #delegacja
  • 1
  • Odpowiedz