Wpis z mikrobloga

@vilgee: Oczywiście w Polsce jak zapytałem pracownika, dokładniej sprzedawcy VW ile zarabia to słowa nie odpowiedział. Acz z innych źródeł wiem, że startowo jest +/- 1500 netto plus premia. Jak tam jest u Ciebie?
@Kafarek555: ja pracuje w uk, nie sprzedaje aut, ale sprzedawcy mają ok. 4-5k brutto. Wszystko zależy od tego ile sprzedadzą aut. W Aberdeen jest strasznie duży popyt na auta, najwięcej sprzedaje się audi zwłaszcza w marcu i wrześniu (czyli nowe tablice), czasami pensje po 20k w tych miesiącach są normą.
@vilgee: Boże, co ja robię ze swoim życiem...A ja się cieszę z 1200 zł netto na umowę zlecenie w Polsce. Kocham motoryzacje, VAGa w szczególności i chciałbym się widzieć w czymś związanym z motoryzacją, mimo, że nie mam wykształcenia technicznego.
@Kafarek555: ja skończyłem historię i bezpieczeństwo narodowe, najbardziej beznadziejne kierunki pod względem pracy jakie można wybrać :). Tutaj jestem juz 2 lata z czego rok pracowałem na warsztacie jako technik od przeglądów przedsprzedaży... Także, jakby kogoś szukali do nas to sam znać :)
@Kafarek555: Za 1200 to ja paseratti kupiłem 05 rocznik :D

No tutaj salonów jak psów, jeszcze nowe budują - ale co zrobisz, jak średnia pensja jest podobna do londyńskiej średniej (koszta najmu też odpowiednio wysokie).

Jak coś to jest tu kilka wykopków, skorych do pomocy :)
@wfm125m: Sam mam paseratti ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Skoro został mi rok, to już chce to skończyć. Ale wizja co raz bardziej zaczyna kusić bo całe życie na kredycie to totalnie mi się nie widzi...
@Kafarek555: Ja miałem w Polsce 98 AFN od 2011 3 razy na bałkanach byłem :) A co do emigracji, to jak cały czas jesteś na minusie, albo ledwo na plusie to polecam wyjechać - pracując 2 lata w Polsce odłożyłem mniej niż tutaj po pół roku i jeszcze kupiłem samochód :D
@wfm125m: AJM here, dziwna wersja bo PD od kwietnia 99 szły już na CANie a ja mam egzemplarz z lutego 99 czyli pierwszy miesiąc montażu pompowtrysków i bez CAN :-)

Ciulowo tylko, że i mój kierunek jest ściśle związany z Polską a nie uniwersalny jak jakiś techniczny...