Wpis z mikrobloga

Czy licytacja w Cykladach ma jakiś limit wartości? Załóżmy, że mam 50 monet i koniecznie chcę mieć Aresa. Czy jest możliwość wylicytowania go za max, aby zablokować innych? Czy jednak nie ma limitu? Jak do tej pory graliśmy z limitem 20.

Btw. jaki dodatek do Cyklad jest lepszy? Hades czy Tytani?
#grybezpradu
  • 20
  • Odpowiedz
@sortris: oba są bardzo dobre, w hadesie paradoksalnie najsłabiej nam podeszła sama postać Hadesa (mocno miesza w rozgrywkach), tytani za to bardzo przyspieszają grę, moim zdaniem warto mieć oba i mieszać różne elementy
  • Odpowiedz
@malak23: Tytani przyspieszają grę? Dla mnie gra i tak jest szybka, albo na tyle miodna, że zawsze dla mnie trwała za krótko. Jakoś te 2 metropolie buduje się za szybko i wg mnie powinny być wymagane 3 do zwycięstwa. Może gra jest po prostu zbyt fajna i zawsze czas przy niej leci dla mnie zbyt szybko :)
  • Odpowiedz
@sortris: z tym się zgodzę gra jest świetna, straciła z piedestału uwielbianą wśród moich znajomych Grę o tron, co do przyspieszenia to jest więcej sposobów na wybudowanie i odbicie metropolii ale zwiększenie limity metropolii wydaję się dobrym rozwiązaniem, póki co graliśmy raz i to w sylwestra, więc więcej będę mógł powiedzieć po większej ilości gier ;)
  • Odpowiedz
@malak23: Ok, jeszcze jedno. Nie chcę przeznaczać kolejnych 250zł na rozwijanie jednej planszówki, gdyż jest sporo innych dobrych, dlatego gdybyś miał wybrać jeden dodatek, który by to był? Ja wstępnie jestem za Tytanami, gdyż dodaje 6. gracza i możliwość rozgrywki drużynowej :)
  • Odpowiedz
@augustulus: No ok, a jak mapa? I czy jeśli mamy 2 możliwości do bezpośredniego ataku przeciwnika, to nie będzie to przesadzone? Teraz można było jakoś się zablokować, wykupując Aresa itp.
  • Odpowiedz
@sortris: Może być tez tylko jedna wyspa. Mapa zmienia się tak samo jak w podstawce.
Nie będzie przesadzone. Po prostu latwiec kogoś zaatakować przez co gra jest jeszcze bardziej dynamiczna
  • Odpowiedz
@sortris: bierz tytanów i sie nie zastanawiaj rozszerzenie jest miodne ale nie zawsze przyspiesza rozgrywkę po włączeniu tytanów do gry zdarzało sie ze w 6 graczy jedna partia zajmowała nam do 4,5 godziny. Jednak najlepiej tak jak któryś z mirków napisał wyżej łączyć obydwa rozszerzenia, wiec rozważ inwestycje w dwa dodatki
  • Odpowiedz
@banneh: długoterminowo na pewno zakupię dwa dodatki, ale na pierwszy ogień pójdą Tytani :) jakim cudem graliście 4.5h? Btw. zgubiłem figurkę jednego rycerzyka, mogę to jakoś gdziekolwiek kupić?
  • Odpowiedz
@sortris: napisz do producenta, matagotu powinni ci wysłać za darmo, ja jak kupowałem dostałem nikompletną jedną armie konkretniej czarna, brakowało jednego woja. Graliśmy 4,5 h bo mieliśmy 3 drużyny mózgów wiec bardzo dużo czasu zajmowało nam ustalanie taktyk w drużynach przed licytacja etc. konkretniej to 4,5h z dwoma przerwami po 10min
  • Odpowiedz
@sortris: a jestes pewien ze zgubiłeś ? bo kiedy ja pisałem do nich to w odpowiedzi napisali mi ze sa świadomi problemu i ze w iluś paczkach były niekompletne armie. ile trwała sama rozgrywka nie jestem w stanie powiedzieć.
  • Odpowiedz
@banneh: no właśnie to bardzo dziwne, ale braki zauważyliśmy już przy pierwszej rozgrywce po godzinie może. Przeczesałem 2 pokoje, wysprzątałem z nadzieją, że gdzieś się zapodział. Nigdy bym nie przypuszczał, że problem może być po stronie producenta. Także już skrobię do nich maila :)
  • Odpowiedz
@sortris: zależy z kim grasz i jak grasz :) zazwyczaj gramy w 3 osoby i lubimy sobie pokomentować sytuacje przed kolejka stąd u nas partie trwają od 2 do 3h co uważam za optymalny wynik :) zawsze zostają jeszcze sily na rewanż :)
  • Odpowiedz