Wpis z mikrobloga

Mirki, poratujecie? Szperam w internecie i tak jakoś różne informacje wyciągam.
Chodzi mi o OC. Kupiłem samochód, który ma opłacone OC/AC do końca sierpnia 2015. Z racji tego, że słabo ze zniżkami u mnie, chciałbym na nim jeździć. Ubezpieczenie w PZU. I tu pytanie, czy muszę coś zrobić? Kontaktować się z ubezpieczycielem czy to na nim leży obowiązek skontaktowania się ze mną? Macie w tym doświadczenie jakieś?

#ubezpieczenia #samochody #oc
  • 10
@adeekk1989: jeśli sprzedający cię nie zmusił do wypowiedzenia umowy to tak. On do 30 dni powinien zgłosić fakt zbycia samochodu, ale ja bym się skontaktowała z ubezpieczycielem jeśli za długo by się ktoś nie odzywał - będzie czarno na białym ile masz zapłacić bez łudzenia się że nikt nie zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adeekk1989: PZU nie robi rekalkulacji składki, czyli nic nie dopłacisz. Przepiszą polisę na Ciebie do końca okresu ubezpieczenia. Pamiętaj żeby do momentu przepisania mieć w razie kontroli policji umowe K-S.
Pamiętaj także, że na Ciebie przeszło tylko OC, nie masz AC.
@adeekk1989: nie masz takiego terminu, możesz tak jeździć do końca ubezpieczenia chociaż oczywiście lepiej to "załątwić". Poza tym, jężeli zbywca pojazdu zgłosi sprzedaż do PZU sam powinien Ci wysłać aneks.
@cygan44: Dzięki. Bardzo pomocne :) Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli przepiszę ubezpieczenie na siebie, to przy następnej kalkulacji składki, ubezpieczyciel będzie mnie traktował jako nowo nabywającego czy już nie? Chodzi mi o to czy mogę wtedy mu powiedzieć, że to nie jest moje pierwsze ubezpieczenie OC.
@adeekk1989: To wszystko zależy od towarzystwa ubezpieczeń. Większość towarzystw posiłkuje się teraz bazami UFG. Część ubezpieczycieli zaliczy Ci kilka miesięcy jako pełny rok. Cieżko więc odpowiedzieć jednoznacznie, część TU Ci to zaliczy a część nie i dla nich będziesz jako "świeżak" ;)