Wpis z mikrobloga

Nakieruje mnie ktoś na stronę albo powie jaką obrać skuteczną technikę nauki angielskiego? Potrzebuję nauczyć się do matury języka a także dla siebie. Jestem gotów zaplanować czas jak nigdy dotąd i systematycznie codziennie uczyć się. Słuchanie, mówienie, także gramatyka (niestety w szkole jest tylko nauka struktury języka a gdzie praktyka).
#angielski
  • 6
@fenix7557: Jeśli matura w tym roku to już nie nauczysz się na rozszerzoną chociażby. Na podstawową to wykonalne. Metoda Callana ma swoich zwolenników jeśli chodzi o szybkie nabycie umiejętności skutecznej rozmowy. Plus do tego nauka słówek. Przerabiać przy tym warto zestawy maturalne z lat poprzednich żeby zobaczyć czego mniej więcej wymagają.
@fenix7557: zależy jaki poziom. tak jak piszą wyżej, jeśli masz tylko jakieś podstawy, to na rozszerzoną nawet się nie napalaj. do słówek dobre jest duolingo i wtyczka do chrome'a vocabla (tłumaczy słowa na stronach, możesz je dodać do listy i co kilka minut wyskakuje ci dymek z tym słówkiem na ekranie). do tego czytać po angielsku, słuchać i mówić.
Na rozszerzoną się nie napalam. W sumie to chcę podstawową dobrze zdać, a przy okazji chcę się zacząć na serio uczyć tego języka tak by w przyszłości umiejętnie nim władać ;d. Zastanawiam się jak się skutecznie uczyć bo nigdy się skutecznie nie uczyłem. Tak się uczyć by był to język swobodny. Taki Mateusz Grzesiak to uczy się już 9 języka w tej chwili.

Poziom to raczej niski. Ale potrzebuję w necie coś
@fenix7557: Masz możliwość włączenia sobie napisów (po angielsku of korz) co Ci polecam.
Jak nie nadążasz, to sobie zatrzymuj. W miarę upływu czasu, zaczniesz swobodnie rozumieć całe zdania.
Pierwsze co oglądnę to temat jak się nauczyć języka obcego w pół roku :D Jest taki temat na Ted Talks.
Myślę, że zacznę oglądanie tych tedów itp z napisami, tłumacząc przy tym, powtarzanie 1000 najpopularniejszych słówek, podczas jazdy słuchanie podcastów, z drugiej strony także nauka gramatyki. Jeszcze będę szukał na temat nauki angielskiego.