Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o rade kogoś kto się na podłączeniach wody zna. A mianowicie chcemy sobie miejską wodę podłączyć, a sytuacja wygląda tak ze oni niby przez 2 ściany nie mogą podłączyć. A jeśli byśmy chcieli przez 1 to kostka brukowa którą mamy przed domem musi zostać rozkopana. Teraz moje pytanie, człowiek który się tym zajmuje mówi, że przez blaszak nie może przechodzić bo to liczy się jako ściana. Czy blaszak to ściana? :D
#hydraulika #hydrotechnika #dom #budujzwykopem
  • 12
od typa wszystko zależy. Ale możesz go przekonywać że to nie jest ściana ponieważ
1. nie ma fundamentów
2. nie jest ściana budynku, bo npnie jest ocieplona,
3. nie ma tego w papierach bo na 99% to samowola budowlana
@pr0t3r: to kwestia dogadania poniewaz z tego co pamietam nie ma definicji sciany (blaszaka) w przepisach budowlanych, a raczej sugerowałbym się czymś takim - ściana to przegroda trwała i szczelna posiadająca jakąś klasę ogniotrwałości. więc tutaj też sprawa otwarta, czy blaszak to jest przekroda trwala i szczelna
Generalnie to trochę lipa z tym, że gościu Ci mówi, że przez 2 ściany nie możesz. :-) Ojciec robi w wodociągach i mówi że to kwestia tego, żeby Ci wodomierz nie zamarzł. W pomieszczeniu, w którym wchodzisz do budynku musisz mieć te +2C, żeby Ci nie rozsadziło rur przy większym mrozie. Jeśli masz garaż, który np. jest nieogrzewany to nie jest dobre miejsce na "wejście z wodą". Jeśli jednak masz ogrzewany ten
@splatch: W gruncie rzeczy się nie myli, ale są przepisy odnośnie lokalizacji wodomierza i zgodnie z nimi ma się znajdować zaraz za ścianą frontową budynku. Poza tym wszystko zależy od projektu, bo z nim ma być zgodna lokalizacja wodomierza.

@Tomczyk1: Znam się, to się wypowiem. Teoretycznie ma być jak juz wyżej pisałem zaraz za ścianą frontową, ale równie dobrze możesz go w studzience wodomierzowej upchnąć - dla Ciebie lepiej bo
@Tomczyk1: Na wsiach to możesz się spokojnie dogadać (nie wiem nawet czy oni jakąś dokumentacje projektową robią na przyłącze, czy wszystko raczej na gębę idzie). Chodzi też o to, że wg prawa nie możesz nic stawiać na przyłączu wodociągowym (nawet małej architektury). Wszystko kwestia Twojego bezpieczeństwa (i dupochronu wodociągów), bo jak strzeli przyłącze to wodociągi maja Ci je naprawić (oni je eksploatują do wodomierza), a jak będzie CI stał na tym