Wpis z mikrobloga

Mirki, był ktoś może niedawno we Lwowie i jest w stanie odpowiedzieć mi na kilka pytań?
1. Jechać z hrywnami, czy wymienić tam? Planuje z dolarów wymieniać.
2. Mam dolary, czy lepiej wziąć ze sobą trochę dolarów, czy euro? Bo myślałam, że dolary, ale teraz chcę zarezerwować hostel, na stronie hostelbookers i tam mi się wyświetla cena zaliczki i potem kwota do zapłaty po przybyciu - w złotówkach a w nawiasie - x euro w walucie lokalnej (wtf?) Tak samo zaliczka za klucze tez w euro.
#pytanie #lwow #podroze #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
@msichal: na granicy będę piechotą, bo jadę autobusami. trochę planuję wziąć, ale nie wiem czy całość, czy tam może mają lepszy kurs z dolara. No i głownie mnie frapuje, czy muszę mieć te euro, czy dolary będą ok.
  • Odpowiedz
@Shagga: Hrywny wymieniaj we Lwowie. To co pisze Pan powyżej to bzdury, nie ma żadnych łapówek. Na stronach z hostelami zawsze wyrzuca w Twojej walucie lub w euro, możesz spokojnie płacić na miejscu w hrywnach.
  • Odpowiedz
@piotrass007: Nie ma żadnych łapówek? Którędy jeździłeś? Bo przez Zosin na pewno nie przejedziesz nie wydając chociaz z 30 hrywien.

Ale.
@Shagga: Jeśli jedziesz autobusem, to takie rzeczy jak łapówki załatwia przewoźnik, więc jednak spoko.
  • Odpowiedz