Wpis z mikrobloga

Mirki,
Polecam #lodz dla żądnych ekstremalnych wrażeń.

Łódź była ostatnim miastem wojewódzkim na liście miast, które zamierzałem odwiedzić. Wybrałem się w piątek rano, samochodem. To co mnie zaskoczyło:

1. to miasto jest tak brzydkie, że aż piękne. Tak jak z ludźmi: czasami się spotyka brzydką osobę, od której nie można oderwać wzroku. Tak samo jest z tym miastem. Polecam szczególnie oglądać w deszczowym styczniu.
2. Spotkałem dwóch sebixów w ortalionach Widzewa i kominiarkach. Ot tak się bujali po okolicy.
3. Cerkiew wieczorową porą jest przepiękna
4. Ściągałem z ulicy pijaka, który postanowił się przespać na ulicy
5. Widziałem z 5 stłuczek w tym jeden wypadek, który zdarzył się kilka minut przed moim nadjechaniem
6. Kiedy myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy to jak tylko wyjechałem z Łodzi zobaczyłem tabliczkę z napisem Sosnowiec.
7. Na Widzewie (w Widzewie?) chcieli mi skroić aparat, ale tylko delikatnie
8. Stadion Widzewa to piękna ikona klimatu piłkarskich lat 90.

#oswiadczenie #lodz
doskasowania - Mirki, 
Polecam #lodz dla żądnych ekstremalnych wrażeń.

Łódź była ...

źródło: comment_CzUaEpDQR1VRzWNnjwU5itzjq16PaYyY.jpg

Pobierz
  • 36
@doskasowania: Właśnie nie potrafiłem określić mojego stosunku do Łodzi, ale "to miasto jest tak brzydkie, że aż piękne" pasuje idealnie. A bronienie jej i mówienie, że nie jest brzydka, to trochę pobożne życzenie. Ma potencjał na zajebiste miasto, ale obecnie jest smutna, a Stare Polesie i Stare Bałuty to normalne slumsy niemal w centrum miasta. Nawet niektóre parki, którymi tak się Łodzianie chwalą, są zapuszczone. Ale i tak bardzo lubię to
spoko, ten gościu nad Tobą, to taki wykopowy obrońca Łodzi, który pod żadnym pozorem nie da powiedzieć złego słowa o tym mieście.


@esk0: szczególnie to zdanie: Gdybyś naprawdę był w Łodzi nie pisałbyś o stadionie widzewa bo jest właśnie rozbierany, będzie budowany nowy

Nie wiedziałem, że istnieje jedynie słuszna linia pisania o danym mieście i jest zakaz pisania o obiektach, które mają być wyremontowane.
@doskasowania: cóż, moim zdaniem jakakolwiek dyskusja z Przygodą nie ma najmniejszego sensu. To trochę tak, jakbyś naparzał łysym czołem o betonową ścianę. ( ͡º ͜ʖ͡º)

tylko zrób lepszy risercz odnośnie tego, gdzie się wybrać, wbrew pozorom te przygody nie muszą być aż tak negatywnie-ekstremalne :D


@omni_bus: ale lubię takie miejsca:) Na drugą wycieczkę zafunduję sobie na pewno EC1, kilka opuszczonych miejsc i Bałuty
@sapad: @doskasowania: Zależy co się w Łodzi ogląda ;) Każde miasto ma swoje ciemne strony, ale jeśli ktoś przyjeżdżając do Łodzi zwiedza Widzew to znaczy, że zabiera się za to od dupy strony. Jak kiedyś będziecie w Łodzi to chętnie Was oprowadzę po fajnych miejscach, a nie prowincjonalnych osiedlach ;)
@esk0: Szkoda że tak uważasz bo ja jestem otwarty na merytoryczną dyskusję, jak ktoś rzuca "Łódź jest brzydka bo jakaś kamienica jest odrapana" to mu udowadniam że jest inaczej!
@doskasowania: @omni_bus: @sapad:
Generalnie problemem Łodzi nie jest jaka jest (bo niczego jej nie brakuje) a to jak jest postrzegana, opinia jest zupełnie inna niż rzeczywistość i widząc tak samo zaniedbane miejsce w Krakowie czy Warszawie nie zwraca się
P.....a - @esk0: Szkoda że tak uważasz bo ja jestem otwarty na merytoryczną dyskusję,...
Generalnie problemem Łodzi nie jest jaka jest (bo niczego jej nie brakuje) a to jak jest postrzegana


@Przygoda: a moim zdaniem Łódź jest brzydka i to jest w niej piękne. A przez to, że cały czas się ten fakt neguje wychodzi groteskowo.

Ja lubię industrialne miejsca, uważam, że jest ich coraz mniej w wymuskanym świecie szkła , siedzib korporacji i deweloperów, więc Łódź trafia do mnie idealnie.

I zamiast to wykorzystać,
@przygoda i dokończę, bo już nie mogłem edytować:

Aż się boję gdzie byś mnie zabrał na wycieczkę - do Galerii Łódzkiej? Do Manufaktury? Dziękuję, postoję. Wolę oglądać chociażby murale, które też widziałem w Łodzi i wyglądały świetnie.

Ps Podaj 3 ikony Łodzi, które różnią to miasto od innych...
lubię swoje miasto


@Przygoda: właśnie chyba nie lubisz...Łódź powinna bazować na tym co ją wyróżnia. Jeżeli ma stadion Widzewa, który nie jest kolejnym stadionem na 30 tysięcy i wyglądającym jak galeria to powinna to wykorzystać i się tym chwalić. Bo w tym momencie jest inna i unikatowa a takich miast ludzie szukają.

Zobacz co zrobił Wrocław - mógł się bić z Krakowem o palmę miasta zabytków i kręcić gównoburzę a zamiast
@Przygoda: Napisał jak było. Twoim zdaniem powinien przemilczeć fakt, że ściągał pijaka z ulicy, bo godzi to w nieskalany wizerunek naszego miasta?

Nie mam problemu żadnego, ale widzę Cię w każdej dyskusji o Łodzi, gdzie w pocie czoła udowadniasz każdemu, kto wyrazi cokolwiek oprócz mega-hiper-uber zachwytu.

Robisz też dużo dobrego, bo znasz się na rzeczy - przyznaję, ale nie zaszkodzi od czasu do czasu schłodzić czoło. :)