Wpis z mikrobloga

@SUQ-MADIQ: Wszystko zależy od jakości urządzenia, te z wbudowanymi kapsułkami mają dosyć wysokie szumy. Jeżeli nagrywa się głośno to są praktycznie niezauważalnie, ale z cichymi dźwiękami jest problem, zawsze się z tym męczyłem w H2. Kolejnym minusem jest zbyt duża ilość mikrofonów i ich ustawienie, świetnie łapią otoczenie, ale jeżeli chce się nagrać coś punktowo to jest problem na zewnątrz.

Zoom H4n miał już lepsze parametry, mniejsze szumy wbudowanych mikrofonów, w
@SUQ-MADIQ: Jeżeli jesteś zainteresowany tematem to polecam książkę Sound Effects Bible. Sprowadziłem ją sobie kiedyś z UK więc powinna być tam dostępna w jakimś sklepie. Omawia ona temat od początku do końca, od typów mikrofonów po lokacje i obróbkę audio. Druga połowa książki to taka encyklopedia dźwięków, posegregowana alfabetycznie, która wyjaśnia w jaki sposób nagrać konkretny dźwięk, w tym ambienty, są też abstrakcje jak lasery albo dźwięk miecza.
@SUQ-MADIQ: Mam taki! Sam rejestrator nie wystarczy do dobrych jakościowo nagrań. Faktycznie poziom szumów jest dość wysoki, ale da się je mocno zredukować filtrem. Za to w połączeniu z odpowiednim mikrofonem efekty są naprawdę świetne :>. No ale mikrofony bywają droższe niż sam rejestrator niestety.