Wpis z mikrobloga

Dzisiaj próbuję pierwszy raz tego Żywca. Muszę przyznać że daje radę. A Wy co sądzicie o tym piwku?
Przy okazji #kiciochpyta czy ktoś wie gdzie można kupić piwko Free style z browaru Dzikie Drożdże w Łodzi? Ostatnio próbowałem w barze w Wwa i zaskoczyło mnie mega na plus! Kolejnym piwkiem, którego spróbowałbym chętnie jeszcze raz jest Funky IPA, kiedyś było w Piwotece w #lodz ale później też już nigdy na nie nie trafiłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pijzwykopem #piwo
Pobierz wilko - Dzisiaj próbuję pierwszy raz tego Żywca. Muszę przyznać że daje radę. A Wy co...
źródło: comment_zEnEugAj5gc9DkFDam3CuXVxpG9EajIR.jpg
  • 10
@wilko: Bardzo przyjemny aromat, amerykańskie chmiele robią robotę, zresztą jak zwykle! Goryczka raczej przeciętna sam nie jestem jakimś mega maniakiem goryczki, ale tutaj ewidentnie jej brak ;) (ale taki był chyba zamiar żywca( ͡° ͜ʖ ͡°)
).
Kończąc, przyjemne piwo z przyjemną ceną, na cieplejsze dni, ale jak to mówią "dupy nie urywa" l d
@wilko: długo nie mogłem na nie trafić a byłem ciekaw co to nam koncert wymyślił. Wrażenia?
No zależy w jakiej kategorii patrzeć.
Jeśli mówimy ogólnie o piwie: smaczne.
Jeśli mówimy o piwie koncernowym: jedno z lepszych.
Jeśli mówimy o APA - no wyjątkowo nie można powiedzieć, że skłamali. Jest to APA, ale czy dobre?
Pewnie kiedyś gorsze piłem, nie pamiętam, ale mizerny ten napój w porównaniu do innych w tym stylu.
@npsr: No to w takim razie ciągnąc dyskusje, co jest lepsze w cenie 4,50 - 5 zł? Mówiąc oczywiście o piwkach z gatunku APA czy czymś podobnym?
@wilko:
Stare Strażackie (lager z amerykańskim chmieleniem) było lepsze (i tańsze). Toporka dawno nie piłem - podobno amerykański chmiel jeszcze jest, ale nie wiadomo w jakich proporcjach.
Z tanich APA to Jankes wypada o niebo lepiej.
@wilko: nie znam za bardzo, wiem, że widuję takowe ale najwięcej piję AIPA i BIPA czy po prostu IPA najczęściej w przedziale 6-8zł, jeśli Cię interesują.
Ale np. weźmy z brzegu: Triple Blond. Byłem na premierze i jak debil kupowałem ile wlazło po 8zł :D Teraz spokojnie w żabce czy tesco można kupić za ~4zł lub mniej za 33cl :)
A to BIPA mnie na prawdę urzekło :)

Wiem, że nie