Wpis z mikrobloga

@Rules: Szukając teoretycznych haczyków... Kupując na Allegro, możesz trafić na tzw. b-ware lub refurbished czyli przywrócone do stanu fabrycznego po naprawie gwarancyjnej. Czasami Amazon takowe sprzedaje (głównie w Stanach). Kupując samodzielnie np. w amazon.de, wiesz, że sprzęt naprawdę jest nówka. No i taniej. Tu jest opisane krok po kroku jak to zrobić, gdybyś miał ochotę: http://cyfranek.booklikes.com/post/1046359/jak-kupic-czytnik-amazon-kindle-w-niemieckim-oddziale-amazon
@Rules: bo z amazonu do Polski dochodzi koszt wysyłki, cło czy tam inny podatek i robi się większa kwota. jeśli tylko pośrednik nie sprzedaje wersji refurbished, używanych czy np bez numeru seryjnego to spokojnie można brać. A tak jak pisałem wcześniej ta aukcja jest legitna
@Rules: mam go parę dni jeszcze nie zdążyłem go zepsuć :D pewnie kupiony na amazon.de lub w Niemczech za 99 euro i wystawiony z lekka przebitka. zarejestrowalem go jak każdego innego na stronie amazona i gwarancja normalnie będzie. kumpel przywiózł sobie sam z Niemiec i zgłaszając usterkę z Polski normalnie mu kindla wymienili
@Rules: Taka sama jak na tej aukcji (zakładając, że na aukcji są nówki z Niemiec). Bo to są czytniki z Niemiec zapewne. Jeśli na aukcji są z UK czy innego kraju europejskiego, to w takim przypadku zakup z amazon.de daje większe szanse, że w razie problemów wyślą nowy czytnik do Polski. Choć ogólna uwaga - czytniki kupione poza amazon.com mogą nie być serwisowane z wysyłką do nas, do PL. Ale podobno
@Rules: Zacząłem czytać opis "Czytnik jest wzbogacony o dodatkową pamięć 4GB" to zwykła ściema. Wszystkie Paperwhite 2 po prostu MAJĄ 4GB. Taka mała marketingowa ściema :P Dla użytkownika zostaje około 3GB na książki. Możesz przy okazji zapytać o to "wzbogacenie"...
@Cyfranek: Noooo, nie mogę - grafika jakoby czytniki pochodzące z Japonii nie były z oficjalnej dystrybucji to już przegięcie :( Są z takiej samej oficjalnej dystrybucji jak niemieckie. Co, japoński Amazon jest nielegalny? Nie będę dalej czytał, bo się nie chcę denerwować...