Wpis z mikrobloga

Wybaczcie, że wołam tyle ludzi, ale szukam trochę porad.
Po 22 wygranych grach rankingowych jestem w Gold Nova 1, ale to nie ranga mnie nie satysfakcjonuje, lecz moja gra. Strzał w głowę graniczy u mnie z cudem, nie potrafię grać z ak47 i awp. Najpierw zmieniłem czułość myszy na mniejszą, delikatna poprawa. Kombinowałem coś z celownikiem, ale chyba nie umiem go dobrze ustawić, bo poprawy 0. Postanowiłem pościągać mapy treningowe jak np. trainingaimcsgo2 czy też Fast Aim/Reflex Training. Po kilkunastu godzinach spędzonych na tych mapach zauważyłem według mnie delikatny progres. A więc czas przetestować na szybko moje umiejętności na deathmatchu.

I co?

I gówno. Jest jeszcze gorzej niż było. Wcześniej zabijałem serią w ciało, przypadkowo wpadały heady. Teraz to gówno, nawet zabić nie mogę, usilnie szukam głowy, której i tak moje strzały nie dosięgają. Załamało mnie to trochę. Macie jakieś porady? Mam trenować dalej? Jak bardzo dużo zależy od configu gry? Kiedyś grając w Wolfenstein: Enemy Territory config dawał mega dużo, domyślam się, że tutaj też. Opłaca się trenować i grać na configu jakiegoś pro playera?
#csgo
  • 20
@ilopan33: Mapy dobrze, że pobrałeś.Na aimtraining poprawiasz refleks i celność (przyzwyczajasz się do celownika i sensivity).

Poszukaj w google serwerów typu aim, np. z mapą aim
redline. Staraj się strzelać po 2-4 strzały równocześnie wychylając się i chowając. Na tym najlepiej uczy się kontroli aima.

Tu kilka polskich serwerów: https://www.gametracker.com/search/csgo/PL/?query=aim

Tutaj masz poradnik z recoilami (w niektórych broniach się lekko zmienił, ale głównie to nadal to samo): http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=243468228

Odpal sobie
@ilopan33: No to wszystko jasne, ja mam 2,3 a to i tak wśród ludzi z którymi grałem jest wartością dosyć wysoką, zmniejsz sobie narazie do 2,5 i pograj deadmecze. Zobaczysz że jest lepiej, a potem znów zmniejsz i w końcu znajdziesz wartość która będzie dobra dla Ciebie.
Zajrzyj jeszcze tutaj http://imgur.com/a/SRlML/embed#0, masz narysowane jak recoil wygląda.
@ilopan33: tutaj config gowno daje wrzuć jakiegoś pro gracza i zobacz sam Skoro widziałeś jakiś progres po tych treningach to rób to dalej i sprawdzisz na mm bo na dm to same boby srebrne grają i to nie ma odzwierciedlenia w umiejętnościach
@ilopan33: po pierwsze - 800 dpi to najmniejsza czułość jaką masz na myszce? (Jak masz niższą to ustaw tą najniższą)
po drugie - rozumiem że grasz nadgarstkiem, pytanie - czy masz miejsca i dobrą pozycję by grać nadgarstkiem i ramieniem? Jeśli tak, to ustaw sobie dpi x czułość tak pomiędzy 600 a 1200, jeśli nie masz miejsca to ustaw pomiędzy 1200 a 1600
ja bym ci polecil zmniejszyc dpi, nauczyc sie recoila a hs z czasem same beda wchodzic :3 oczywiscie jak wycwiczysz recoil i nauczysz sie trzymac celownik na poziomie heada
@dzumper: Ta, dlatego prosi grają na 100dpi...
800dpi wystarczy, a to czy ktoś ma 400dpi, 800dpi czy 450 dpi to już zależy od prefernecji.
Poza tym jeśli włączysz raw_input 1 to poruszanie kursorem w grze jest mało wygodne- ale to już kwestia prefernecji, jak już wspomniałem.
@Retr1but1on: DPI w myszce jest niczym ISO w aparacie, im wiekszy tym wiekszy szum. Sensor zaczyna "skakac" bo jest za czuly wtedy. Jak chcesz miec stabilnie to uzywaj zawsze najnizszego ustawienia DPI na myszce i dobierz odpowiednie sensitivity w grze.
Ale żaden pros nie strzela na 100dpi. On nie jest pro graczem, niech się najpierw zapozna ze wszytkimi możliwościami i wybierze to, co mu pasuje. Nie ma co na siłę popadać z jednej skrajności w drugą.