Wpis z mikrobloga

@plnk: te wszystkie gównoburze w stylu oddawać moje pieniądze zasiały we mnie ziarno niepewności
@Kazak77: Wiesz w porównaniu do mojego obecnego Geforce 9500GT i intela E5300 którego mam zamiar wymieniać na GTX970 i i7 5820K to będzie coś nie z tej ziemi. A GTX970 głównie temu bo cena/jakość jest bardzo dobra, a komputer będzie też służył do pracy przy obróbce filmów, prac graficznych itp.
@Zolter: bo to okazało się po zakupie. Jakby ci ludzie wiedzieli dokładnie o co chodzi, to być może część wstrzymałaby się, ale chyba większość wciąż by kupiła. Zobacz na wyniki tej sondy. Co prawda nie są super miarodajne, ale jakiś pogląd na sytuację dają. W tym wypadku wiesz dokładnie co kupujesz i jesteś w stanie podjąć w pełni świadomą decyzję. Nam (czyli posiadaczom 970, też mam) tego przywileju poskąpiono rzekomą
@plnk: mi GTX970 coś od początku wyglądał podejrzanie bo przy cenie 1600 zł miał takie same wyniki w testach benchmark'u jak radeon HD 7990 wart prawie 4000zł. Myślałem że podejrzana będzie żywotność GTX970 a tu jednak pamięć.
@Zolter: pamiętaj o tym, że wydajność nie zmieniła się z dnia na dzień. :) To wciąż bardzo mocna karta z (efektywnie) 3,5GB VRAM. Nie chcę tutaj absolutnie bronić nVidii, bo to powinno być wiadome od premiery i absolutnie rozumiem rozgoryczenie nabywców.
@Zolter: @Kazak77: Dla tych co pisali ze te 3,5 gb vram zamiast 4 gb to nie jest problem (to tylko w 4k, w 1080p tyle nie trzeba itd.) , zgadnijcie co. Wlaśnie gram w Dying Light, nie wyszedłem jeszcze do otwartego świata, a i tak całe 3,5 gb zajęte. Co z tego ze stałe 60 fps, zużycie gpu gdzieś po 60% (czyli bez vsynca byłoby 90fps+) jak przycina cały czas