Wpis z mikrobloga

@KAROO: nie, nie dostaję takich pieniędzy. Koleżka zachęca do wyjazdu do Birmingham. Podobno na tyle może liczyć kierowca C+E. Robię w tym już półtora roku za 1500-1600€ miesięcznie, także kusząca oferta.
@Maciek5000: nie wiem, mieszkam nadal w uk, ale powiem Ci, ze mam pare dobrych znajomych, ktorzy z dwoch najnizszych pensji (260Ł tygodniowo) odkladaja miesiecznie 1000Ł, i nie bieduja, wiec wedlug mnie starczyloby zeby utrzymac 3 osoby :)
@Maciek5000: Zależy gdzie. Z tego co patrzę (na rightmove.co.uk), to wynajęcie 2-pokojwego mieszkania/domu w Birmingham to jakieś ~£500 miesięcznie, z rachunkami pewnie ~£750. Nie mam pojęcia, ile wyjdą pozostałe koszty życia, ale zdziwiłbym się, jakby to było więcej niż £800. Wychodzi dość korzystnie finansowo.
@Maciek5000: Nawet jeśli w Londynie to jest to naprawdę dobra kasa, ale jeszcze dużo zależy od rodzaju roboty, bo jak pracujesz po 12-15 h, piątki, świątki, niedziele, nocki, bez stałych godzin zawsze na telefon, z przekraczaniem czasu pracy, własnoręcznym załadunkiem i rozładunkiem np. palet, do tego jeżdżąc jakimiś złomami w stresującej atmosferze i wiecznym pośpiechu - to wtedy jest to słaba kasa. Jeszcze nie napisałeś czy netto czy brutto. Wiesz coś
@bazingaxl: Nie jest to jakiś bardzo wymagający zawód, ale też nie przesadzaj, że to takie hop-siup wskoczyć na tira i zacząć zarabiać 800 £ / tydz. Najpierw musisz zrobić C, potem C+E, kurs na przewóz rzeczy (280 godzin), musisz przejść psychotesty, być niekaranym. W Polsce to już jest koszt ok. 10 tys. PLN, w takim UK kilka razy tyle.

Do tego najważniejsze jest odpowiednie doświadczenie, samo prawko i kurs mało co