Wpis z mikrobloga

@mulen: jak już musisz jechać na zapiętym biegu to tylko na 6tce, ja swoim Punto 1.2 w gazie potrafię przejechać całe miasto na biegach tylko 4 i 5. Jak pod górkę będzie zwalniał i trochę szarpał to nic - dociskasz gazu i tyle. Oczywiście poza tym jak najwięcej na luzie.
@Wladimir_Ilijicz: Gratuluje wygrałeś nagrodę!
"...Nie służy im także forsowanie silnika. Kwestia nie ogranicza się wyłącznie do nadużywania wysokich obrotów czy długotrwałej jazdy autostradą z pedałem gazu w podłodze. Równie szkodliwe jest nadmierne obciążanie zimnego silnika bądź próby przyspieszania z niskich obrotów na wysokich biegach – panewki wału korbowego i korbowodów zostają wówczas poddane ogromnym obciążeniom.
"
@Moje_Siano: @szluug: Prawko mam od 5 lat, pracowałem jako kierowca, ale po mieście. Nie mój samochód to nigdy nie interesowałem się jak działa i ile spala, po prostu jeździłem. Teraz kupuje swoje pierwsze auto i przede mną trasa 300 km :D jeździć umiem, i to wszystko
@mulen: @mulen: Staraj się go trzymać na jak najwyższym biegu i jak najniższych obrotach, ale bez przesady z niskimi obrotami, bo silnik będzie cierpiał (koło dwumasowe, panewki, układ wylotowy w tym turbina będą się zapychać sadzą i parę innych nieciekawych rzeczy może się wydarzyć - jak nie wiesz o co chodzi to podpowiem, że wymiana/regeneracja tych elementów nie jest tania). Staraj się utrzymywać silnik w obrotach mniej więcej 1800-2000, poniżej
@wooks001: A po co mi ta wiedza była skoro jeździłem nie swoim samochodem i nikt mi nie patrzył ile spaliłem? Tym bardziej, że napisałem, że jeździłem tylko po mieście, gdzie zwykle największy bieg to 3.