Wpis z mikrobloga

#aliexpress

Siema mam pytanie, sprawa wygląda tak że zajmuje się Iluzją, kupie trochę rekwizytów z alli bo są stosunkowo tańsze, (200-300 %) jakościowo są zazwyczaj tak samo jak oryginały.
Problem pojawił się teraz zakupiłem sobie pewien rekwizyt za 30$ normalnie jego cena to około 75-120 $ przyszedł do mnie, ale nie działający. Jak się okazało przyszedł do mnie fake:
(koleś porównuje oryginał i fake)
https://www.youtube.com/watch?v=GezJXZvuZCA

Mechanizm który napędza ten rekwizyt nie działa, do tego po włożeniu baterii do środka, długopis nie zamyka się
https://www.youtube.com/watch?v=ay-NAg37GfM 0:35
Chińczyk odpisał mi takie coś:
Spidr pen broken: I asked with my factory, because the battery in same size but still has small difference in different brand's battery, just like tolerance. so when the battery has 0.1mm bigger, it must has the problem like you states. so would you please change some brand batteries to have a try? and another way you can paste a small tape in the pen, it won't accur the problem.
Odpisałem mu że napisze do administracji że sprzedaje podróbki, i że mam pełne prawo do zwrotu, sprawdziłem inna baterie i dalej nie działa, poza tym nie płaciłem za to tyle żeby naklejać na to taśmę..
Dostałem odpowiedź co on że mam sprawdzić najtańszą możliwość odesłania do niego tego podrobionego gówna. Moje pytanie:
Bawić cię w jakieś odsyłanie czy cokolwiek czy walić odrazu escalate dispute ?
  • 10
@Wilon: piszesz, że kupiłeś coś 200-300% tańszego ze strony z podróbkami i myślisz, że to będzie rekwizyty taki sam jak jego droższe odpowiedniki? Sorry, sam siebie zalatwiłeś
@Wilon: nie słuchaj bzdur, po pierwsze i najważniejsze, jeśli w opisie był jakiś oryginalny prodkt to masz prawo oryginalnego produktu oczekiwać. Waliłbym dispute + escalate jeśli się żółty nie zgodzi.
I naprawdę zazwyczaj takich akcji sam nie robię, bo zazwyczaj jak kupuję to kupuję od zaufanych sprzedawców a jeśli nie to spodziewam się czegoś wątpliwej jakości. Niestety jednak jeśli coś nie działa i jest podróbką to sprzedawcy należy się karny kutafon.
Napisałem do chiniola że dam mu negatywa i zgłosze sprawę do Ali nie mineło 30 minut miałem zwrot hajsu i 4 wiadomości w których prosi żeby tego nie robić, tyle wygrać