Wpis z mikrobloga

Ja uważam, że każdy człowiek może się nauczyć języka obcego w stopniu co najmniej komunikatywnym, a jeśli jest osobą, która jest (według mnie) interesująca, to będzie czuł do tego pociąg, bo każdy język to możliwość doświadczenia nowej kultury. Przykładowo, byłam kiedyś w krajach skandynawskich, w Niemczech, czy też w Hiszpanii i... czułam się tam obco, bo nie wiedziałam, co mówią tubylcy na ulicach, nie mogłam się dać pochłonąć klimatowi miast, nie znałam
@Viviane77: Choćbyś znała i 800 języków, a mądrości nie miała, byłabyś tylko jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Piszesz w taki sposób jakbyś była tylko trollem siedzącym w piwnicy, a nawet jeśli tak nie jest to stan twego umysłu na to wskazuje. Twój umysł jest jak u dwunastolatka, który od urodzenia nie był wypuszczany z ciemnego lochu, bo rodzice przypięli go do ściany. Być może nawet jesteś ładną i w swoim
@Viviane77: Moja rada dla wszystkich facetów: Unikajcie persony kryjącej się pod nikiem Viviane77 - jak ognia! Unikniecie przykrości związanych z obcowaniem z zarozumiałą erasmusofilką bez korzeni - znanym trollem multikontowym. Na dodatek, posiadającej wątpliwe zalety.
@Viviane77: NO GURWA NIE MOGĘ. Czytam tę Twoją gównoburzę i krew mnie zalewa. FRANCUZI ZNAJĄ ANGIELSKI? BARDZO DOBRZE NIM WŁADAJĄ??????
Największy stek bzdur jaki słyszałam. Mogłabym podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami, ale wybacz, brakuje mi na to czasu, który poświęcam na naukę.
Jednak wspomnę tylko, że za każdym razem, będąc we Francji i próbując porozumieć się z jakimś Francuzem w języku angielskim, jedyne co słyszałam to: "Je ne comprends pas".
FRANCUZI ZNAJĄ ANGIELSKI? BARDZO DOBRZE NIM WŁADAJĄ??????

Znają i dobrze w nim mówią, tylko czasami są trochę nieśmiali. Gdy byłam tam pierwsze 1-2 razy to, oni sami widząc, że słabo sobie radzę po francusku, przechodzili na angielski i mówili bardzo płynnie.

Nie wszyscy mają zdolności lingwistyczne.

Wszyscy mają, tylko niektórzy nie chcą ich rozwijać. To jest wymówka.

mówię tu o pokoleniu naszych Rodziców, Dziadków. Swoją mądrość zdobyli w ciągu całego życia, a