Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Wiele słyszałem o tym że moderacja na wykopie jest opóźniona w rozwoju, ale myślałem że to tylko takie śmieszkowanie.
Okazuje się jednak że to prawda. Nie będę się rozpisywał bo i tak pewnie nikt tego nie przeczyta, ale chcę żeby to co mam do powiedzenia zostało powiedziane.
O co chodzi? Korzystam z wykopy już parę lat, co jakiś czas usuwam konto i zakładam nowe. Dbam o swoją prywatność i nie chcę żeby ktoś mógł prześledzić moje wpisy na kilka lat wstecz.
Żeby jeszcze bardziej poprawić anonimowość zainstalowałem sobie dodatek do firefoxa - anonymoX. Jest to prosty dodatek który puszcza cały ruch przez kilka (chyba 5) serwerów proxy.
Co w tym takiego dziwnego? Ano to, że jakiś mądrala z moderacji znalazł (chyba) nr IP jednego z serwerów proxy u innego użytkownika, który zapewne korzysta z tego samego dodatku i w przebłysku geniuszu stwierdził że to musi być multikonto screen. Dziś dostałem informację o permanentnym zablokowaniu mojego konta. Noszzzz kurr...
Szanowna moderacja, NIE MAM DRUGIEGO KONTA NA WYKOPIE, dotarło?
Stało się to już drugi raz, to znaczy z tych samych przyczyn zabanowano moje poprzednie konto. Za pierwszym razem odwołałem się, tłumaczyłem że to dodatek do firefoxa, ale otrzymałem odpowiedź w stylu "he he, i po co ci to było? Dzięki temu łatwiej nam było namierzyć twoje multikonto, bo my z moderacji jesteśmy tacy dobrzy i genialni że się nic przed nami nie ukryje." (licencia poetica)
W związku z czym chciałem się zapytać:

W którym miejscu w regulaminie jest zapis o zakazie używania dodatków do firefoxa? Ja takiego zapisu szukałem i nie znalazłem. Może mnie ktoś z moderacji oświeci w tej materii?

Czy nr IP jest jedynym kryterium oceny przy namierzaniu multikonta? Jeśli tak to bardzo kiepsko to działa, bo już dwa konta mam zablokowane niesłusznie.

Pozdrawiam, wnerwiony.

#moderacjacontent #oswiadczenie #wykop
Pobierz wnerwiony - Cześć mirki. Wiele słyszałem o tym że moderacja na wykopie jest opóźniona...
źródło: comment_ZXUXPAcO5eCXe3qyX8afwxt7ymnCxKCg.jpg
  • 16
@xaoc:

Na boga nie chcę wiedzieć jak wyglądał by wykop gdyby napisanie "Nie mam multkonta" Sprawiało, że administracja w to wierzy :)

Po pierwsze gdybym chciał mieć multikonto to bym sobie tak poradził że moderacja by się nie połapała. TOR mimo że wolny w działaniu jest tego dobrym przykładem, są też inne serwery proxy.
Po drugie jeśli jedynym kryterium zablokowania konta jest IP użytkownika to coś tu jest chyba nie tak.
@wnerwiony:

Po pierwsze gdybym chciał mieć multikonto to bym sobie tak poradził że moderacja by się nie połapała


Czyli prowadzenie pojedynczego konta tak żeby administracja cię nie podejrzewała jest o wiele trudniejsze i przerasta Twoje możliwości ? Może wyszedłem na ich obrońcę ale w sumie ban na wszelki wypadek w mojej opinii nie jest czymś do końca złym. Zwłaszcza, że wykop nie jest do końca poważny(ʘʘ)

@Lowhere: Porównanie Fb i wykopu :) A to jest ta firma(wykop) co chciała kupić skypa ale MS dał dolara więcej i planuje kupić binga bo jej ostatni rok przyniósł dochód rzędu paru miliardów dolarów ( ͡º ͜ʖ͡º) No to w sumie masz rację powinni napisać sobie jakiś skrypt pokroju fb ( ͡º ͜ʖ͡º)


.