Wpis z mikrobloga

#usb #szukam #pcie #hardware #pcmasterrace #pc #pytanie
Mireczki, chcę rozszerzyć możliwości swojego komputera o USB 3.0, moja mobo nie ma w standardzie.. Zależy mi koniecznie na tym aby doprowadzić port na przód obudowy.. Czy znajdę taki kontroler który ma na smyczy port i można go poprowadzić pod dedykowane miejsce w budzie ? Na alledrogo są albo, że będziesz miał tylko z tyłu, co jest bez sensu, albo gonią takie razem z zaślepą 3.5 i chca za to stówę.. to stanowczo za drogo.. gdzie znajdę coś czego szukam najtaniej ?
Potrzebne mi to głównie z uwagi na większe napięcie.. do obsługi zewnętrznego HDD, dla którego 0.5A to czasami za mało, jak i do szybszego ładowania telefonu.. USB 3.0 daje 0.9A, pytanie czy takie aftermarketowe też tyle da ? No i wiadomo wyższa prędkość przesyłu, a jak coś zrzucam na zewnętrze to zazwyczaj ma to koło 50GB.
  • 4
@r5678: niestety na razie raczej nie dostaniesz takiego zestawu taniej niż na allegro. Mógłbyś kupić osobno kontroler i osobno panel, problem w tym że te tanie panele mają specjalne złącze dla podłączenia którego tanie dwu portowe kontrolery nie posiadają. Musiałbyś zmienić wtyczkę na zwykłą USB3.0 i z tyłu wyprowadzić za komputer i podpiąć do kontrolera, tak jak czasem robi się z przednimi gniazdami dla karty dźwiękowej. Imo nie opłaca się kombinować,
@kozieboby: Oj, jak mogłem napisać napięcie, chodziło mi o natężenie..
Nic. Chyba zrobię tak że kupię taką najzwyklejszą.. kupię przedłużacz USB 3.0 i tyłem przez środek budy, przez wnękę na przewody wodne poprowadze sobie przez środek na przód.