Wpis z mikrobloga

Dobre Miraski!

TL;DR- Mój Dziadek po paskudnym szpitalu gdzie leżał w uwłaczających warunkach trafił do Elbląskiego Hospicjum gdzie mógł godnie umrzeć dlatego zachęcam do oddania na nie 1% podatku.

Zbliża się okres składania pitów i dlatego chciałabym Was zachęcić do oddania 1% na elbląskie hospicjum. Właśnie to hospicjum jest mi bliskie, szczególnie ostatnio ponieważ po 2ch miesiącach okropnych warunków w szpitalu mój ciężko chory dziadek miał to "szczęście", że dane mu było tam godnie odejść. W szpitalu nabawił się odleżyn, sepsy i innych paskudztw, był nie myty, nie karmiony(ja z mamą to robiłyśmy), niejednokrotnie przychodziłyśmy a on leżał roznelgiżowany w samym pampersie a drzwi do sali otwarte na oścież. Pigułom było za ciężko założyć mu koszulkę więc zakładały koszule tył na przód bo tak wygodniej. Generalnie dramat i zero poszanowania godności człowieka. Dzięki jedynej na tym oddziale dobrej lekarce udało się przenieść Dziadka do elbląskiego hospicjum gdzie warunki były całkiem inne. Własny, czysty i ładny pokój, pielęgniarki przychodzące i sprawdzające co godzinę co z Dziadkiem. Nawet takie banały jak to, że zakładały mu spodnie albo poprosiły żeby przynieść szampon do włosów czy przychodząc widziałam wyczyszczone paznokcie(wcześniej tylko my to robiłyśmy) nas cieszyły- w koncu był w dobrym miejscu. Tam też w spokoju, w otoczeniu rodziny mógł odejść i cieszę się, że to odbyło się tam a nie w szpitalu. Dodam jeszcze, że za hospicjum nie zapłaciliśmy ani złotówki a wszystkiego było pod dostatkiem(nawet morfina była w wystarczającej ilości w ostatnim dniu życia). Dziadka pochowałam w środę więc sprawa jest dla mnie tymbardziej świeża dlatego jeśli nie macie co zrobić ze swoim 1% a chcielibyście przekazać gdzieś to zachęcam właśnie do oddania na Hospicjum Elbląskie.

Info ze strony:
"Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego jest Organizacją Pożytku Publicznego, dzięki czemu można przekazywać na jego rzecz 1 procent swojego podatku.

Wystarczy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)". W rubryce "Numer KRS" należy wpisać nr KRS 0000246821 a w rubryce "Wnioskowana kwota" podać kwotę stanowiącą 1% podatku i zaokrągloną do pełnych dziesiątek w dół.

Każda złotówka jest cenna i za każdą dziękujemy."
http://www.ehospicjum.pl/
#podatki #charytatywnosc #niewiemjaktootagowac
  • 2
  • Odpowiedz