Wpis z mikrobloga

@Budowlaniec51: Alfy są fajne, któryś tam model bodajże 159 się tak pierniczył, że zbeszcześcił całą markę. Inne nie odbiegają częśtotliwością psucia się od innych samochodów, a design imo mają najlepszy. Tylko człowiek umysłowo zacofany może twierdzić, że każda alfa się psuje co 5k km i w ogóle nadaje się na złom po opuszczeniu salonu. Wolę nawet taką niż bez żadnego polotu i finezji kwadratowe gówno jakim jest golf czy polo.
@maozol: nie wiem czy nazwiesz to ingerencją, ale ja w 159 odkręciłem ramię (żeby się nie męczyć na mrozie) i na spokojnie wyjąłem pióro z ramienia. Jedyne narzędzie jakiego potrzebowałem to cienkie szczypce (palcami bym tak nie złapał) a pióro wymieniłem na nowe uniwersalne kupione w supermarkecie. Dosyć łatwa wymiana, zajęła mi ~15min
edit: sprawdziłem na allegro jak wygląda mocowanie w 147 i wygląda tak samo
@maozol: ja zmierzyłem długość pióra i kupiłem najtańszą wycieraczkę (4,99cbl) w auchan. Zbiera idealnie. Wychodzę, z założenia, że lepiej częściej wymieniać pióra niż kupić raz za 50zł jedno pióro i potem żałować kasy na nowe tak długo, aż wycieraczka zaznaczy swoje ulubione miejsca na szybie
edit: kupiłem tę wycieraczkę bez większych nadziei na powodzenie akcji. Uznałem, że najwyżej na niej potrenuję wyciąganie pióra z ramienia w alfie. Ale poszło bezproblemowo
@BQP: @maal: Wycieraczka śmiga jak szalona. Kupiłem za 14zł dwie. Innej tańszej się bałem, bo nie wiedziałem czy mi wejdzie, bo te blaszki tamte są, znalazłem taką gdzie widać przekrój i jest super! Raz jeszcze dzięki @maal: !