Wpis z mikrobloga

Nie kochasz mnie. Miłość to forma uprzedzenia. Kochasz to, czego potrzebujesz, kochasz to, co poprawia ci samopoczucie, kochasz to, co jest wygodne. Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała? Ale nigdy ich nie poznasz.


#bukowski
Pobierz
źródło: comment_LJPp8n9TxFdi4uffPeeq77bacdtGUg98.jpg
  • 14
@Niedokonczone_Zdani:

Polecam wiersze tego faceta.

w moim sercu jest drozd
który chce się wydostać
ale jestem dla niego za mocny
mówię: zostań tu
nie zamierzam się tobą
przed nikim chwalić

w moim sercu jest drozd
który chce się wydostać
ale topię go w whisky
a potem duszę nikotyną
i ani #!$%@?
ani barmani
ani nawet sprzedawcy
nie mają pojęcia
że tam jest

w moim sercu jest drozd
który chce się wydostać
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Czytałem Listonosza i Faktotum. Bukowski trochę jak Pilch. Nie musisz czytać konkretnej książki. Po prostu przychodzisz do sklepu i mówisz: "Po proszę pół kilo Bukowskiego. Dziękuję, do widzenia". Jeśli od książki oczekuje się fabuł, to Bukowski nie jest dobrą opcją. Ale jak chcesz poczytać coś dla siebie "naukowo" (jednak mamy kawałek świata z czyjejś perspektywy), chcesz się wczuć w lekko nonkonformistyczny żywot, który w jakimś sensie jest ci bliski, to
@Tyrell: No to w takim razie błędnie. Bo grafomania nie oznacza ani słabej literatury, ani takiej której się nie lubi. Niestety, ludzie używają tego słowa bezwiednie, co sprawia, że każdego twórcę można nazwać grafomanem.
@Niedokonczone_Zdani: #!$%@?, kocha się też chwile, wspólne wspomnienia i wszystko co się razem stworzyło i będzie tworzyć. To prawda że jest na pewno na świecie ktoś odpowiedniejszy, ale wtedy przewagę tworzą właśnie te drobnostki. Tworzyć od nowa, czy powiększać dorobek.

Równie dobrze właściel firmy mógłby pomyśleć: "Chrzanić moją fabrykę, jest pewnie branża w której zaszedł bym dalej, oddam fabrykę biednym i zacznę od początku".