Wpis z mikrobloga

Już jutro w Obserwatorium Astronomicznym UJ odbędzie się wieczór otwarty, na którym dr Michał Drahus wygłosi referat popularnonaukowy: "Tajemnice komet". Poza referatem w planie mamy jeszcze zwiedzanie Obserwatorium, przejście się po poaustriackim Forcie 38 Skała oraz prezentację naszych teleskopów. Impreza jest cykliczna: co miesiąc prezentujemy nowy referat popularnonaukowy.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Tutaj więcej wiadomości i kontakt: Strona Wieczorów z Gwiazdami

W przypadku informacji o braku wolnych miejsc, proszę pisać bezpośrednio do mnie (mail z profilu). Zawsze się znajdzie jedno lub dwa dodatkowe krzesła albo miejsce w grupie na zwiedzanie ;).

Jeśli ktoś jest zainteresowany wydarzeniami astronomicznymi w Obserwatorium Krakowskim, zapraszam do subskrypcji tagu: #oauj Wrzucam tam czasem relacje z bieżących prac naukowych oraz informacje o wydarzeniach popularnych.

Poniżej (dla dowodu, że wiadomość jest na serio ( ͡° ͜ʖ ͡°)) moje foto naszego Radioteleskopu Słonecznego.

#krakow #astronomia #wydarzenia
Al_Ganonim - Już jutro w Obserwatorium Astronomicznym UJ odbędzie się wieczór otwarty...

źródło: comment_dDJ9tf1rWgaRlidScs5iL2hRk4TypUR1.jpg

Pobierz
  • 6
Już jutro w Obserwatorium Astronomicznym UJ odbędzie się wieczór otwarty, na którym dr Michał Drahus wygłosi referat popularnonaukowy: "Tajemnice komet"


@Al_Ganonim: Hmm, a można się wbić z dwoma maluchami (3 i 5 lat) - nawet nie na wykład, tylko na parę minut żeby sobie zobaczyli jak wygląda prawdziwe obserwatorium? Mają fizia na punkcie kosmosu i gwiazd... :)
@enron: Oczywiście nie zabraniam przyjechać ;), ale uczciwie ostrzegam, że taka impreza może się nie nadawać dla małych ludzi. Możemy zrobić tak, że wpadniesz z maluchami tak na po-wykład, czyli około 19:00 (nie wiem, o której się skończy) i dołączysz do grupy zwiedzaniowej, żeby zobaczyć teleskopy. Z góry uprzedzam, że będzie padał śnieg i tym razem kopuł nie możemy nawet otworzyć. Zamiast patrzenia przez teleskopy, będziemy patrzeć... na teleskopy.
@enron: Oczywiście nie zabraniam przyjechać ;), ale uczciwie ostrzegam, że taka impreza może się nie nadawać dla małych ludzi. Możemy zrobić tak, że wpadniesz z maluchami tak na po-wykład, czyli około 19:00 (nie wiem, o której się skończy) i dołączysz do grupy zwiedzaniowej, żeby zobaczyć teleskopy. Z góry uprzedzam, że będzie padał śnieg i tym razem kopuł nie możemy nawet otworzyć. Zamiast patrzenia przez teleskopy, będziemy patrzeć... na teleskopy.


@Al_Ganonim: