Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie w #pracbaza (IT admin) napisała do nas nowa pracowniczka - Sylwia Raczka aby w ramach wyjątku stworzyć jej maila o innej nazwie niż reszta pracowników z uwagi na jej niefortunne nazwisko, ponadto wygląda to nieprofesjonalnie ...
Napisaliśmy do szefa czy możemy w tym przypadku zmienić regułę [pierwsza litera imienia + nazwisko] a ten odpisał coś w stylu "heh, nie."
Witamy sraczka@*****.pl !
#coolstory #heheszki #rozowepaski
  • 19
decyzja nie leży po stronie adminów, tylko przełożonych.


@jak_to_mozliwe: No chyba nie do końca, tzn. u mnie formalnie niby też tak było, ale też nie ma problemu żeby stworzyć alias i używać go po cichu (jako reply-to np.). A ja sam dla siebie zawsze podstawowym mailem czyniłem maciek@ i w ogóle olewałem politykę ;-)
@Przepiorek: Pracowałem raz w korpo gdzie loginy tworzyli na zasadzie 2 pierwsze litery imienia i dwie nazwiska, ale mimo, że to raczej było sztywne korpo nie było problemu, żeby zrobić komuś inny login jak wychodziło coś głupiego np u koleżanki wychodziło ANAL to z automatu dali 1 z imienia 3 z nazwiska, nawet nic nie musiała z tym robić.
@Uparciuch: Znam firmę gdzie faktycznie pracuje osoba nazywająca się tak jak mówisz. Maile również są zakładane w formacie Paweł Nowak = pnowak, ale Pan Tuleja jest jedyną osobą, w przypadku której zrobiono wyjątek :-)