Wpis z mikrobloga

@Caoth: No tak ale przecież osoby starsze to jednak w 95 ponad % osoby wierzące, i zazwyczaj uparte, gdzie jakakolwiek inna myśl niż że prawda pochodzi tylko od boga i jezusa to zwykłe bluźnierstwa i ogólnie grzech.
Wcale tu nie mówię o ekstremistach tylko przeciętnych wierzących, jak ktoś wierzy to nie pozwala sobie wmówić że jest inaczej bo od razu to odbiera jako grzechy.
Tak więc myślę ze się mylisz i
@Caoth: Sensowne wyjaśnienie jest takie, że jako jedyni stosują się do polecenia Jezusa "Idźcie i czyńcie uczniów" i wypełniają zapowiedź, że "dobra nowina ma być głoszona po całej zamieszkanej ziemi". A do internetu akurat ŚJ zwracają coraz większą uwagę. Strona jw.org jest dostępna w większej liczbie języków niż Google i Wikipedia.
@Caoth: Kościół, ludzie nie tyle wierzą w boga co wierzą co kościół mówi.
Nie bez powodu na wsiach ksiądz jest potężniejszy od wójta. Czyli ludzie tyle wiedzą o śj że to sekta, nie zdają sobie sprawy ze sami są w sekcie tylko że większej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Specialnie wyszedłem z jaskini trolla i spytałem dziadka czemu wierzy kościołowi a nie np. temu co mówią świadkowie jehowy,
@Caoth: Mój wujek jest ŚJ. To chodzenie po domach to wg. nich rodzaj Ewangelizacji. Tak jak np. chrześcijanie ewangelizują na misjach i budują kościoły, to oni robią to po domach i chcą ewangelizować, czytać pismo święte, no i ogólnie przekonać innych na wg. ich słuszne poglądy