Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #mojliquid #absolut #olejek

Pierwsze próby z olejkiem nie wypadły najlepiej, chyba za słabo rozdzieliły się fazy (za krótko czekałem), bo w tym co odsączyłem nadal pływają micele. Najlepiej było by zrobić coś w rodzaju aromatycznej wody / gliceryny albo glikolu bez olejku tyle, że nie wiem czy jest to możliwe. Sznurki źle znoszą obecność olejku. Szybko się przytykają i zaczynają przypalać.

Kolejną próbę przeprowadziłem na absolucie (10%) rozpuszczonym w etanolu (EA) i zmieszałem go z wodą oczyszczoną (AP).

Po wlaniu 1 ml roztworu EA do 4 ml AP zrobiło mi się emulsja (takie kremowe mleko), która jak do tej pory nie ma ochoty się rozdzielić. Co z tego wyjdzie jeszcze nie wiem. Poczekamy i zobaczymy.
  • 9
@jemcheetosy: żadnych baz z aromatami. kiedyś zamówiłem jakąś papierosową od Inawery z aromatami (4%) i nie szło tego wapować tak obrzydliwie śmierdziała tanią wodą kolońską i nie szło przykryć tego zapachu. poza tym strasznie rzadka ta baza. moja ma teraz 55-60 g PG i 40-45 g VG (90%) a i tak watka mi pięknie nasiąka liquidem.