Wpis z mikrobloga

Mirki co sądzicie o browarze Olimp? Chodzi mi o zmiany. Ja na początku podchodziłem dosyć sceptycznie, bo mieli brzydkie etykiety, a jedno z piw które kupiłem było bardzo średnie. Nawet miałem wygrać jakieś p--o, ale skończyło się na tym że jednak nie :<

W każdym razie ostatnio kupiłem trochę ich piw i są naprawdę świetne:

Persefona - wzorowe APA, delikatna goryczka, bogaty aromat i klarowność jak w 5 AM z brewdoga :D
Eris - wyśmienite belgian IPA
Zefir - lekkie orzeźwiające IPA, z nowym chmielem (co prawda nie jakimś wybitnym, ale było bardzo dobre)

Po moich ostatnich doświadczeniach z piwami typu Mc Mason, Nosferatu BIPA i jeszcze kilku których już nie pamiętam, Olimp prezentuje się naprawdę nieźle, polecam!

#p--o #browarolimp
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BrowarOlimp: skoro obiecujesz kupie, napisz tylko czy we wroclawskiej "Piwnicy" znajde juz te lepsze warki, bo jak mieliście premiere Prometeusza to jaralem sie ogromnie,a pozniej rozczarowanie , takze wolalbym tego uniknac ty razem
  • Odpowiedz
@ssailorr: "Starego" promka nie ma od jakiejś połowy 2014 (wtedy wyszedł termin, jakby gdzieś jeszcze stał). Nowego tez już dawno nie ma. Generalnie wszystko, co złapiesz obecnie było już warzone w Wąsoszu (może poza końcówką Kentaurosa i Nyks, ale z niej akurat byłem zadowolony).
  • Odpowiedz
@brass: na tyle dlugo siedze w PA i ich odmianach ze nie musze poslugiwac sie cudzymi opiniami, w porownaniu do GP Dzielaka to nawet to posrednie GP bylo sporo słabsze, a to gowno teraz to nadaje sie do kibla a nie do picia.

A jankes za 5zl to serio dobra cena we Wrocławiu w specjalistycznych zaczyna sie od 6,5
  • Odpowiedz
@BrowarOlimp: no to przejde sie do Piwnicy i zerkne co tam maja z moich smakow:) Mam badzieje ze sie pozytynie zaskocze bo etykiety macie super i klimat jest, ale wklad mimo wszystko ważniejszy
Btw dalej uzywacie polskich chmieli?
  • Odpowiedz
@BrowarOlimp: dawno go nie widzialem ale tez wielkim fanem atylu nie jestem.

Zrpbcie cos takiego Mosaic, Galaxy, Cascade + trawa cytrynowa a na cicha galaxy+cascade. Mi w warnkach domowych wyszlo swietnie ale mysle ze profesjonalista zrobi cos wybitnego na tym
  • Odpowiedz
@ssailorr: Powód jest jeden: coraz więcej browarów... Z Citrą też nie jest różowo, a Amarillo w Polsce w dużych ilościach wyszło po naszych zakupach. Ale spokojnie, wypracowujemy alternatywy, zresztą w UK już kupowaliśmy parę razy.
  • Odpowiedz
@RomeYY: no to nie wiem, to było pierwsze p--o w którym zrobiłem test na żelazo, bo tak mi waliło gwoździami że musiałem przetestować. Niestety tak ohydnego aromatu starych gwoździ chyba nie zapomnę. A kupiłem właśnie, bo czytałem jakieś dobre recenzje. Jak dla mnie Śrub jeden z lepszych stoutów 2014 (niby że to BIPA, ale smakował jak klasyczny stout)
  • Odpowiedz