Wpis z mikrobloga

Mirki co sądzicie o browarze Olimp? Chodzi mi o zmiany. Ja na początku podchodziłem dosyć sceptycznie, bo mieli brzydkie etykiety, a jedno z piw które kupiłem było bardzo średnie. Nawet miałem wygrać jakieś p--o, ale skończyło się na tym że jednak nie :<

W każdym razie ostatnio kupiłem trochę ich piw i są naprawdę świetne:

Persefona - wzorowe APA, delikatna goryczka, bogaty aromat i klarowność jak w 5 AM z brewdoga :D
Eris - wyśmienite belgian IPA
Zefir - lekkie orzeźwiające IPA, z nowym chmielem (co prawda nie jakimś wybitnym, ale było bardzo dobre)

Po moich ostatnich doświadczeniach z piwami typu Mc Mason, Nosferatu BIPA i jeszcze kilku których już nie pamiętam, Olimp prezentuje się naprawdę nieźle, polecam!

#p--o #browarolimp
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DubKidz: znam wiele lepszych, gdyby były tansze o 2-3zl o moze dalo by rade przymknac oko na jakość, a tak to wole podroze kormorana, rockandrolle albo dr brew
  • Odpowiedz
@ssailorr: podróże kormorana są trochę nudne, a poza tym wcale nie tanie (nie wiem czy ktoś mnie oszukał ale ostatnio zapłaciłem 8,5 za AIPE :<). Rock&Rolla jest super pod względem goryczki i aromatu, ale niestety ma diacetyl. Dr Brew na propsie od zawsze :D (tylko ta mętność)
  • Odpowiedz
@DubKidz: nudne ale dzięki temy zawsze powtarzalne i na propsie, a nie taka rownia pochyla jak w przypadku grand prix (juz nie wspominajac tego gowna ktore teraz sprzedaja w tej samej grafice)
Warto jeszcze dodac niekwestiowanego lidera polskiej sceny piwnej w kategorii cena/jakosc czyli Jankes od Lwowka (we freshu za 5,8-absolutny hit) aaa no i Faktoria - Winchester
  • Odpowiedz
@ssailorr:

(juz nie wspominajac tego gowna ktore teraz sprzedaja w tej samej grafice)

Przesadzasz. Albo powtarzasz po kimś. Rzecz jest wyraźnie słodsza niż GP (i to nie karmelowo-słodka tylko cukrowo-słodka), ale chmielowo jest całkiem całkiem.

(we freshu za 5,8-absolutny hit)

U mnie jest po 5 w specjalistycznym (plus kaucja) i nadal wolę kupić jakieś fajne AIPA za 7+. Dlaczego? Bo BRJ generalnie zaczyna odwalać manianę (GP/CIAPA, Black, Strażackie).
  • Odpowiedz
@DubKidz: próbuję wszystkiego od nich od pierwszej warki Prometeusza i postęp jest ogromny (chociaż w wypadku ww. akurat nietrudno ;ddd). Nowe receptury (Prometeusz, Hera) lepsze od starych, nowe rzeczy też są coraz lepsze. Patrząc po całej ofercie to powoli zaczyna się robić czołówka polskiego kraftu.

weizenbocków nie tykam, od australian weizenbocka z Dr Brew. Chyba po prostu nie mój styl :)


@DubKidz: kup p--o inne niż IPA od
  • Odpowiedz
@mbwwr: Dzięki za ... zgodzenie się w tej kwestii. Powiem tak, Kentauros był ostatnim piwem robionym w poprzednim wynajmowanym browarze. Nie mówię, że tam było źle, ale w Wąsoszu dużo łatwiej upilnować proces od A do Z ;)
  • Odpowiedz
@ssailorr: Nie ma co ukrywać, browaru warzącego "u siebie" nie da rady prześcignąć cenowo. Dochodzi też efekt skali. Załatw mi robienie IIPA w Żywcu (jeden strzał 2000 hl wystarczy), a będzie rakieta za ok. 6,50 :P
  • Odpowiedz
@BrowarOlimp: W smaku Kentauros byl dobry, tylko trochę ten a-----l był zbyt mocno wyczuwalny jak na weizenbocka;-) Ale to tylko moja opinia.Chętnie spróbuję innych piw od Was. Jakieś ciekawe premiery w 2015?;-)
  • Odpowiedz
@mbwwr: Co my tam mamy (i znów się Mirasy pierwsze dowiedzo, bo pytajo)... Będzie AIPA SH Amarillo (gotowanie w tym tygodniu), będzie wędzony stout (rozlew na poczatku lutego), będzie jeszcze jedna wędzonka, ale o niej nie piszę dopóki jeden mirek nie pozwoli( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz