Wpis z mikrobloga

#komputery

http://www.morele.net/inventory/info/gMR0i2/
Składam kompa kuzynce, ogólnie dziewczyna się bawi w jakieś rysowanie (czyli PS) i pewnie czasami będzie próbowała gier (na 100%), poza tym to taka "bieżączka" tzn net, filmy itp... Komp musi starczyć "na długo" (jak ja tego nienawidzę, ale aktualny ma chyba z 8 lat, co daje pewien ogląd...). Do meritum, taki zestaw jak wyżej, lub coś w podobnej cenie, bo do tego dojść musi jeszcze LCD, klawiera i myszka i zamknąć się musi w 2500...
Rozważałem jeszcze AMD, ale nie wiem jak to wygląda wydajnościowo/cenowo, zastanawiałem się nad jakimś APU, ale jak by nagle się coś cięło "a to przecież nowy i drogi komputer" to bylby problem. Wkurzam się, bo za te pieniądze na wakacjach kupiłbym I5 bez problemu.
  • 12
@Administratore: zobacz, że tam wyklikałem 2x czyli jest 8gb, wiem, że 4gb to za mało bo tyle mam w lapku (i wiecej sie nie da w sensownej kasie) i m ijest o wiele za mało.
@simperium: Oj te nowe simsy to ciągną ciągną, żebyś się nie zdziwił ;) Ale tak, pewnie wiedźminy i inne takie, dziewczyna siedzi w fantasy.
@Vein: Zmień dysk na WD Caviar Blue, Seagate są awaryjne obecnie. Reszta jak za tę kasę ok. Chociaż ja bym wziął na razie 4GB RAM, a zamiast drugiej kości i3 4160, a kolejne 4GB dołożył za jakiś czas.
@Murzinio: gdybym sobie składał to inaczej to by wyglądało. Za kasę za kość nie dostanę I3, poza tym wydajnościowo miedzy tym pentakiem a I3 różnica żadna, chyba, że mówimy o zintegrowanym gpu (bo dodatkowych wątków to raczej nie liczę)

@TomdeX: SSD? W tej cenie nie ma nic sensownego 120gb...

Co do upgrade, to niestety ale to będzie zapewne "finalna" konfiguracja tego kompa, może za jakies 3 lata beda marudzić to