Wpis z mikrobloga

Panowie z #knp zakochani w #korwin tak bardzo nielubiący demokracji, mam do Was pytanie.
Ciężko dziś znaleźć na mapie świata znaleźć kraj który nie byłby demokratyczny (pomijając jej zasięg, bo często dotyczy tylko wybranych).
Jednak jest okazja!
Dlaczego nie przeprowadzicie się do #isis? Przecież to wzorcowe państwo bez demokracji - tyle Wam powiem siewcy monarchii. Tylko zamiast kartek do głosowania weźcie karabiny, jakoś trzeba nową władzę wybrać/zmienić, nieprawdaż?

Nie płaczcie jednak później o swoje prawa obywatelskie - obywatele moi drodzy są wyłącznie w demokracjach.
  • 37
Jak coś Ci się nie podoba, wiesz do jakich konsekwencji może doprowadzić, to wolisz uciec, niż coś zrobić?

@Gliv: Ale co zrobić? W Polsce "od zawsze" panowała demokracja (konkretnie demokracja szlachecka).
Walczyć z demokracją to tak jakby mając chore serce, wziąć nóż i się nim dźgać stwierdzając, że jak ma szwankować to lepiej, żeby go nie było.

@surlin: Ja na tej mapie widzę całkiem duży kraj który się nazywa Chińska
@surlin: Z początkiem polskiej państwowości panowała u nas monarchia patrymonialna, która z czasem ewoluowała, a sama demokracja szlachecka, z demokracją w ówczesnym tego słowa znaczeniu miała niewiele wspólnego, określiłbym ją raczej oligarchią magnacką, ale mniejsza o to.
Błędny przykład, bo demokracja nie jest tym co być musi. Historia to pokazuje, demokracja to tylko niewielka cząsteczka naszej historii, zdecydowanie dłużej i częściej występowały inne ustroje, więc nie wiem skąd przekonanie o braku
@surlin: Tylko w nazwie, w praktyce to jest autorytarna merytokracja.

@Myrten: Żonglowanie pojęciami, nic więcej.

więc nie wiem skąd przekonanie o braku wyboru i nieuchronności występowania demokracji właśnie.

@Gliv: Ależ nie mam takiego przekonania. Może demokracja to tylko rozbłysk w mrokach dziejów człowieka - nie wiem.
Wiem jednak, że nie chciałbym żyć w ustroju w którym kartkę do głosowania zamieni się na karabin (aby zmienić rząd), w którym nie