Wpis z mikrobloga

XD

Babka zaprosiła dziecko na urodziny syna i w razie nie przyjścia chce pokrycia części wydatków.

A five-year-old boy has been billed for failing to attend a friend's birthday party - resulting in legal action.

Alex Nash, from Cornwall, was invited to the party just before Christmas.

An invoice for £15.95 was sent by his schoolfriend's mother Julie Lawrence, who said Alex's non-attendance left her out of pocket and his parents had her details to tell her he was not going.

Alex's father Derek said he had been told he would be taken to the small claims court for refusing to pay.


#uk #dziwnesprawy #podludzie
  • 6
@Camel665: @qubeq:
Zrytą albo i nie. Przede wszystkim to nie było przyjęcie w domu, ale zarezerwowane miejsce na sztucznym wybiegu narciarskim, co zapewne kosztowało ją niemało kasy.
Poniekąd rozumiem kobietę, sama ostatnio robiłam urodziny w knajpie, część z zaproszonych osób, które potwierdziło, że będzie, odwołała w ten sam dzień albo w ogóle się nie zjawiła nic nie mówiąc. Na cale szczęście, nie płaciłam od ilości zarezerwowanych miejsc, ale jedzenia trochę
@asique: Masz trochę racji, ale mimo, że nie wiem ile zarabia i jaki ma budżet domowy, zakładam, że jak się wynajmuje takie miejsce na przyjęcie to raczej stać daną osobę na to. No i 15 £ to też jakoś niedużo jak na tamte warunki - z tym, że tu nie mam pewności bo byłem w UK raz do pracy i na krótko.
@qubeq: Pewnie, że niedużo, ale podejrzewam, że nie tylko ten chłopiec sie tak zachował. :-) Myślę też, że problemem był sposób, w jaki to zostało załatwione. Zamiast ludzkiej rozmowy faktura wrzucona ukradkiem. LOL.
@qubeq: problem jest taki jak pisala wyzej jest to zorganizowane w wynajetej sali i musisz oplacic z gory tak ze zazwyczaj na zaproszeniu masz podany numer telefonu rodzica i prosbe by powiadomic jesli dziecko mialo by nie przyjsc. O to sie #!$%@? ze sie nawet tamtym zadzwonic nie chcialo ze ich dziecko nie przyjdzie.