Wpis z mikrobloga

Chcę wybrać się we wtorek z niebieskim na #lyzwy ( #krakow #galeriakrakowska -jeśli jeszcze jest tam lodowisko, w czwartek było ) . Mam swoje figurówki (stare, z 20 lat mają. Ale są spoko, dwa lata temu jeździłam na nich). I teraz pytanie. Ostrzyć? Bo to jednorazowe wyjście, i znów będą rok czekały w piwnicy. Jeśli tak, to czy można na miejscu naostrzyć ? To chyba koszt ok.10 zł.?
  • 35
  • Odpowiedz
@ostrzyjnoz: na lodowisku Cracovii - większe, bardziej polecam :) Ostrzą na miejscu - 12zł.
Po jednej jeździe nie stępią się przecież i będą za rok znowu do jazdy.
A co do GK to niestety nie wiem jak tam to działa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Viking: Chodzi o to, że łyżwy których się długo nie używa, też się stępią. I wydaje mi się, że 2 lata nieużywania to dużo...
Ale wtedy mi się w miarę dobrze jeździło.
@piottrek: A ile kosztuje wejście na lodowisko? Jeśli jest na necie cennik, to powiedz, sama znajdę.
  • Odpowiedz
  • 0
@dreaper: Tak na internecie pisało, że od leżenia też mogą... Dlatego was pytam (na lodowisku to by mi na pewno wcisnęli ostrzenie, żeby tylko kasa im wleciała).
  • Odpowiedz
  • 0
@piottrek: Wiesz, ja dwa lata temu byłam na łyżwach, niebieski z 5 lat temu. Nie trzeba nam wielkiego lodowiska,zanim zaczniemy jako tako jeździć, to z pół godziny minie. XD A jak na fundusze studenckie, to przy galerii jest najtańsze (chłopak nie ma swoich łyżew, będzie musiał wypożyczyć).
  • Odpowiedz
@ostrzyjnoz: jak każdego innego narzędzia wykonanego z metalu (o ile jest w ogóle potrzebna, bo metal jest podatny na utlenianie). trzeba oczyścić, osuszyć i nasmatować jakimś tłuszczem (ten tworzy warstwę ochronną zapobiegającą utlenianiu).
  • Odpowiedz
  • 0
@dreaper: Hm... Jeśli może to zrobić zwykły człowiek (nie z zawodu), to chyba wujek coś takiego robił tym łyżwom. Choć są trochę zardzewiale, ale to dlatego że z 20 lat leżały w piwnicy i dopiero jak zaczęłam je 5 lat temu używać, to chyba je zakonserwowal. XD
  • Odpowiedz
@ostrzyjnoz: są spechlne barwbiki i odżywki do regeneracj skóry (bo pewnie buty są w tych łyżwach skórzane) także trochę szkoda, że nie zostało to wykonane profesjonalnie. co do samych łyżew to nie widzę tu specjalnie żadnej rdzy. w miejscach pokrytych rdzą metal możesz przetrzeć papierem ściernym o niskiej gradacji (>1000), a następnie wypolerować przy użyciu mini szlifierki (np. Dremel), końcówki polerskiej i pasty polerskiej. wtedy będą jak nowe. konserwować możesz olejani
  • Odpowiedz