Wpis z mikrobloga

@ukryte_znaczenie: W moim mieście jest lokalne radio które niedawno temu zmieniło system antenowy, i zwiększyli znacznie moc, teraz słychać ich na 300MHz, 600MHz i w okolicach 900MHz, ale to wina tunera, na normalnym skanerze takie coś nie występuje ;)
@ukryte_znaczenie: No to nie ma tragedii, ~27 MHz pasmo CB ale ten tuner tu jest w zasadzie głuchy. 88-108 FM, 120-137 masz airband czyli samoloty. Potem do 180 pasmo VHF gdzie działają różne służby od taxi po straż miejską, potem masz DVBT z przerwą w okolicach 433 i 466 dla krótkofalowców, i na końcu w okolicach 800-860 odbieram słuchawki i mikrofony bezprzewodowe UHF.
@dktr:
Czy taxi nie może mieć na ~122MHz? Wczoraj słyszałem jak babka co chwila mówiła "Dobrze", a do niej komunikaty szły o połowę pasma wyżej, że nie mogłem 2 naraz odbierać. Gdy się przestawiłem połowę wyżej, to i tak nie mogłem nic zrozumieć co tam się dzieje. Modulacja FM była.

A dzień wcześniej, też gdzieś koło 122 Gościu coś o jakichś "blokach na 102" mówił :D (modulacja FM)
A do niego