Wpis z mikrobloga

#office #microsoft #licencje #allegro

Potrzebuję kupić msoffice, ale zupełnie nie rozumiem polityki licencyjnej MS, róże źródła podają różne interpretacje. Potrzebuję dożywotniej licencji jednostanowiskowej, ale nie przypisanej na zawsze do urządzenia na jakim je zainstaluję. Allegro miesza mi w głowie. Pomóżcie mi proszę.

Czy jedynie wersja box (czy może być używana?) 2007 i 2010 spełnia w.w. wymagania? A może taniej będzie licytować sam klucz?
  • 18
@Re-volt: Chcę kupić żonie, ona piszę dużo art naukowych, lepiej jej się przy dużych rzeczach pracuje na MS niż na Libre. Bardzo często dostaje bogate teksty w formacie docx i ciężko na nich pracować w open source. Ja używam tylko TeX, ale zupełnie do innych zastosowań.
@devaitis
Na allegro znajduje się wiele ofert na Office’a 2013 w wersjach box lub ESD w cenach niemożliwych do osiągnięcia kupując produkt u autoryzowanego partnera. Zarówno wersja box (fizyczna) jak i licencja open (elektroniczna) są licencjami dożywotnimi. Obie licencje są przenaszalne.
@SeneticSA: dokladnie takie mam spostrzezenia. Sprzedawca wysyla jedynie klucze elektroniczne. Siedzibe ma w usa. Czesto klucze nie dzialają. Faktury jedynie po ang. Coś czuję tu przekręt. Zgłosiłem juz na policje tych sprzedawców. Z drugiej strony faktem jest, ze licencje np w uk są znacznie tańsze niz w pl, moze wszytsko byc legalnie... Trudno powiedziec.
@devaitis Licencje w UK są tańsze, lecz różnica nie jest tak drastyczna jak piszesz - dystrybuujemy oprogramowanie na obu rynkach i przy obecnym kursie GBP do PLN różnica jest prawie niezauważalna.
@devaitis: Po wysłaniu maila (19.01.14) do tego allegrowicza z zapytaniem o źródło i legalność tych licencji niestety nie otrzymałem odpowiedzi do dnia dzisiejszego, więc przychylam się w 100% do wypowiedzi @mariuszkedziora, że sprzedawane licencje nie pochodzą z legalnego źródła.