Wpis z mikrobloga

@pani_koralgol: To Haszczaki nie zawijają ogonów? Kojarzyło mi się zawsze, że też to robią. W każdym razie to nie jedyna różnica, ludzie często mylą te psiaki, głównie przez umaszczenie - a jakby postawić obok siebie Husky'ego i Alaskana to można mnożyć różnice, na wielkości zaczynając ;)
  • Odpowiedz
@rod3nt: Tak, różnic jest wiele,a le główną jest ogon, potem wygląd oczu czy czy sierść, bo chociaż w kolorach są bardzo podobne to faktura ich sierści znacznie się różni. Ogon u Husky'ego naturalnie układa się do dołu, czasem go podnoszą, ale nie zawijają tak jak naturalnie mają to Alaskany
  • Odpowiedz
@pani_koralgol: o tym nie wiedziałem. Z drugiej strony nie mam Husky do obserwacji. U Malamutów ogon jest zawinięty zawsze, chyba że jest zmęczony wysiłkiem / treningiem, lub przebywa w domu i prezentuje swoją zwyczajową olewkę :)
  • Odpowiedz
@rod3nt: to w takim razie chyba zazwyczaj tak właśnie mają te psy dla których ten ogon jest typowy. Mam shih-tzu, które też mają tego typu zawinięty ogon, bardzo łatwo dzięki temu rozpoznać jego nastrój :) Kiedy się, bawi, biega, jest wesoły to zawsze ogon ma w górze, kiedy zrobi coś źle i wie, że zrobił źle to zawsze ogon opuszcza, albo np jak jest burza i się boi to ciągle
  • Odpowiedz