Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirasy z Irlandii.

Trzeba mi pojechać na weekend do Dublina (nie wiem po co, szalona szwagierka wymyśliła wycieczkę). Podpowiedzcie mi proszę, gdzie się przenocować (w sensownej cenie i bezpiecznej dzielnicy) żeby nie zbankrutować i jeszcze coś zwiedzić / zobaczyć?
A jak już o zwiedzaniu mowa, jest tam (w #dublin ) coś do zobaczenia ? oprócz pubów naturalnie, bo tych to wszędzie pełno.

#irlandia #dublin
  • 12
@aloalo83: Polecam AirBnB - ceny hoteli (jak i każdego innego zakwaterowania) są w Dublinie absurdalnie wysokie, ale na ich tle AirBnB wygląda sensownie (pokój dwuosobowy w "rozsądnej" lokalizacji można znaleźć za ok. 30 EUR za noc). Ew. jak nie chcesz koniecznie mieszkać w centrum, to szukaj czegoś na linii Luasa (tramwaj) / DARTa (pociąg) - może być odrobinę taniej.

Zwiedzanie? Nic ciekawego. Destylarnia Guinessa chyba tylko... ;-) No i St. Patrick's
@CiepleWino: będzie nas dwa, nie mylić z dwoje. max 2 noce, to nie wiem czy warto sobie głowę zawracać. Inna rzecz że pojazd mechaniczny trzeba też gdzieś przenocować - parking przy hotelu powinien wystarczyć.

A tak jeszcze dopytam : @Regis86 i @CiepleWino, do centrum normalnie autem wjadę czy lepiej komunikacją miejską się poruszać?
@CiepleWino: W cenie biletu masz szklaneczkę Whisky, więc koniec końców się moim zdaniem nawet opłaca, oczywiście zakładając, że ktoś ma chociaż minimum zainteresowania tym jak powstaje whisky i lubi się napić - bez tego faktycznie się nie opłaca ;-)

Temple Bar - no cóż, dla mnie najbardziej przereklamowana "atrakcja" jaką widziałem. Nie ma tam w moim odczuciu nic wartego uwagi, chyba że ktoś lubi tabuny pijanych, hałaśliwych ludzi i drogie piwo
@Regis86: Za nim odwiedzilam destylarnie nasluchalam sie jak to warto ja zobaczyc. Ja nie lubie sie przepychac przez ludzi, przepraszac zeby mnie puscili szybciej, isc wolnym krokiem za kims kto ma 2 torby turystyczne, 2 aparaty. I jeszcze te kolejki za tym jednym piwem w cenie. Bez sensu. Ale kto co woli.
Temple Bar wieczorem? Wszystkie jezyki swiata, dobre jedzenie, muzyka na zywo w kazdym pubie;) Troche mi czas studiow przypomina
@CiepleWino: Piwie? Chyba mówisz o Guinessie, ja mówię o Jamesonie. W tym pierwszym nie byłem, więc się nie wypowiem. W Jameson's Distillery rzeczonych problemów nie miałem - zwiedzanie jest "z przewodnikiem", więc tempo jest narzucone (i jest OK), natomiast szczęśliwie nie trafiłem na zwiedzających w opisanym stylu ;-)
@Regis86: Jak nazwales destylarnia Guinessa to utrzymalam to zestawienie razem;)) Zastanawialam sie czemu nie fabryka, ale moglam sie bardziej skupic na tresci niz na interpunkcji;)) Whiskey w Guinesie tez dostaniesz, ale nie jest w cenie biletu, serwowana w barze.
Jameson'a ja nie widzialam wiec jak tlumow nie ma to moze jeszcze odwiedze;))
@aloalo83: Idźcie do Phenix Parku i zobaczcie sobie jak mieszka nasz kochany dziadzia prezydent w Aras an Uachtarain :) (dbrze jest wypożyczyć rower, bo park jest gigantyczny)

Obwiązkowym miejscem do zwiedzenia z przewodnikiem (żeby zrozumieć historię Irlandii) jest Kilmainham Gaol

Zwiedzając różne miejsca dobrze jest zadzwonić z rana i upewnić się, że są czynne, bo często zdarza się, że obiekt jest zamykany bez zapowiedzi, np. z powodu przyjazdu jakichś leniwych poolityków.