Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, że BTC jest tak samo użyteczny jeśli kosztuje $0.01 czy $1.000.000


@alwayscool: Szczególnie, że przy wartości 1 centa wartość wszystkich BTC, to na dzisiaj byłoby jakieś 150 000$. Co to za waluta, którą w całości mógłby wykupić jeden grubas.
nie będzie tyle warta bo koszt wydobycia jest większy, a gdy nie pracują koparki, transakcje nie są potwierdzane i sieć nie działa.


@alwayscool: Czyli przy teoretycznej wartości 1 centa BTC byłoby bezużyteczne, bo najważniejsza funkcjonalność czyli przesył wartości przestałby działać, bo nikomu nie opłacałoby się utrzymywać koparek.
@zwirz: dlatego nie będzie tyle nigdy warte bo nowe bitcoiny wprowadzane na rynek będą zawsze kosztowały

koszt wytworzenia+ % za fatygę

nikt nie będzie do tego dokładał, ale wątpię w taki scenariusz bo ta sieć udowodniła swoją wartość szybkością przesyłu, anonimowością i transparentnością w jednym.

snapchat jest teraz wyceniany na 10miliardów dolarów, bitcoin na 2,5
sam zdecyduj co jest przeszacowane, a co niedoszacowane
snapchat jest teraz wyceniany na 10miliardów dolarów, bitcoin na 2,5

sam zdecyduj co jest przeszacowane, a co niedoszacowane


@alwayscool: Ale nie rozmawiamy o tym co jaką ma wartość tylko o tym, czy

BTC jest tak samo użyteczny jeśli kosztuje $0.01 czy $1.000.000


Owszem jeśli ktoś dokładałby do utrzymania sieci w ruchu, to blockchain działa tak samo przy 1 cencie czy milionie dolców ale to jest rozważanie czysto teoretyczne i w rzeczywistości
@zwirz: tak, masz rację. Jednak weź też pod uwagę, że jeśli cena pójdzie w dół i ludzie zaczną odłączać koparki to trudność się zmniejszy przez co nie będzie potrzebnych takich dużych nakładów mocy do utrzymania sieci.
Co do przesyłu można by sobie poradzić chociażby sieciami takimi na NXT która działa na sieci Bitcoin. Jest to projekt Open Source i ktoś by znalazł na pewno jakieś rozwiązanie.

Można by to porównać do
jeśli cena pójdzie w dół i ludzie zaczną odłączać koparki to trudność się zmniejszy przez co nie będzie potrzebnych takich dużych nakładów mocy do utrzymania sieci.


@alwayscool: dokładnie wracamy do czasów kiedy do utrzymania sieci wystarczały zwykłe komputery domowe tak jak było na początku a użyteczność sieci zostaje taka sama. Sieć będzie działała dopóki będzie przynajmniej dwóch użytkowników.
@fantastyczny_zigi: @zwirz:

I chłopaki zapominacie o jednym z najważniejszych aspektów Bitcoina, a mianowicie DECENTRALIZACJI. Nawet jeśli spekulanci i boty sprowadzą cenę rynkową do 1 centa to ja swoich nigdy nie sprzedam taniej jak kupiłem. I jeśli ktoś chciał by przesłać większą ilość pieniędzy przez co musiał by kupić więcej btc musiał by sie zgłosić do mnie

kiedy ja bym chciał za 1btc $1.000.000 to uśredniając cenę bitcoina kupionego na giełdzie
@alwayscool: czemu twierdzisz ze gemz, ltc i ripple przetrwaja 5 lat ? Wydje mi sie ze 2 z 3 tych walut nie zobacza roku 2020. Bedzie za duzo zbyt pieknych projektow rosnacych w sile choc by jak np SDC
@m00n: wszystkie są wygenerowane wcześniej. tylko giełda

@xrn51: ripple to protokół płatniczy umożliwiający przesyłanie wartości takich jak waluty, złoto, ropa. Jest najlbiżej integracji z systemami bankowymi. Mój osobisty faworyt w drodze na księżyc

gemz przy odrobinie szczęścia będzie fejsbukiem, albo chociaż tumblrem

LTC ze względu na swoją popularność i absurdalnie niską cenę obecnie myślę, że w przeciągu tych 5 lat jeszcze nie raz będzie powyżej $100
> gemz przy odrobinie szczęścia będzie fejsbukiem, albo chociaż tumblrem


O tym mówie, że przykładowo jakoś nie jestem przekonany, iż Gemz zobaczy fajerwerki 2020 ale zobaczymy ;)