Wpis z mikrobloga

@makaladu: ja już z 10 wypiłem jedyne dobre piwo jakie mam u siebie, o dziwo, ale przekabaciłem właściciela sklepu i niebawem pinta się pojawi :D w końcu jakiś wybór a nie tylko żapa albo specjalne fatygowanie się do sklepu który ma dobre piwo :D
  • Odpowiedz
@Analityk: E tam przesadzasz. Nie mówię, że im więcej IBU tym lepiej, ale ja doceniam konkretną goryczkę. Samą wzmiankę o deklarowanym IBU dodałem w sumie dla tego, że śmieszy mnie podawanie takich wartości, które potem ni jak się potem maja do faktycznego odczucia.
@DonZ: Ja na szczęście sklep piwny mam pod samym domem i to całodobowy. Jest jeszcze inny 15 minut drogi od domu :)
  • Odpowiedz
@Analityk: masz źle opisane piwo ( ͡° ͜ʖ ͡°), wywar z chmielu w tym ujęciu, że smaki i aromaty chmielowe powinny być wyraźniejsze niż słodowe,ale IPA i tak zaczyna się mniej więcej od tych 14-15 blg czyli baza słodowa również jest obecna i to całkiem konkretna. Idąc tym tokiem rozumowania słodowy lager 12 z homeopatyczną ilością chmielu jest piwem bardziej niż IPA, bo jest bardziej słodowy w
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: Co innego mieć świadomość, że masz słód a co innego go wyczuć bo w tak wielkiej ilości chmielu wcale się nie dziwie, że słodu jest dużo ale to według mnie przesada. Bardzo mi nie smakują te mocno chmielowe piwa. Mocno słodowe też nie zresztą.
  • Odpowiedz
@makaladu:
Ta mocna karmelowość (I ewentualnie zbyt niska temperatura podania) trochę neguje goryczkę (zresztą jest to reguła we wszystkich piwach tego typu). W takim double IPA są trzy rzeczy do spasowania - goryczka, słodowość/karmel i alkohol. Mnie osobiście pierwszoplanowa karmelowość bardziej leży niż np. pierwszoplanowy alkohol (jak ma np. Brackie). Jak sobie życzysz goryczkę na pierwszym planie to Crazy MIke powinien ci się bardziej spodobać.
  • Odpowiedz