Wpis z mikrobloga

@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: @Nuggerath: @Magik_Antonio: @diabeu255: @Nuggerath: @SatanD:

Generalnie jestem pod ścianą. Bo wojna jest u progu. Udało mi się zatrzymać Ottomanów na 3 lata wspierając na ich terenach rebeliantów, ale w międzyczasie Muscovy zaatakowali litwe, którą anektuję i chcę po prostu aneksje do końca dociągnąć. I teraz też nie wiem jak tu wstrzymac też Muscovy, nie mając wpływu bezpośredniego. Wspierać rebelie tu i tu?
  • Odpowiedz
@Fagaldo_Antonio: A kogo ustawiłeś na rywali? Spróbuj usunąć ich z pozycji rywali (jak ich masz). Swoją drogą, musisz być słabym graczem w EU, skoro jesteś w takiej beznadziejnej sytuacji.
Zacznij grę od nowa i obierz taką strategie. Sojusznicy: Litwa i Austria, rywale: Zakon Krzyżacki, Węgry i Czechy. Oczywiście na początku gry, wybierz misje nawiązania sojuszu/królewskiego mariażu z Litwą i przy okazji wyślij dyplomatę do Austrii by poprawić z nimi stosunki. Jak
  • Odpowiedz
@NathanielD: No nie jestem jakimś wielkim graczem, robię to intuicyjnie :) Generalnie mój błąd polegał na tym, że grałem zbyt agresywnie (napadałem bez cassus beli) no i się doigrałem, kiedy wchłonąłem część Bałkanów. Tak wyglądała Polska przed bezpośrednią napaścią Ottomanów. (Miałem sojusz z Litwą (zabrakło 3 lat do zaanektowania Litwy).
F.....o - @NathanielD: No nie jestem jakimś wielkim graczem, robię to intuicyjnie :) ...

źródło: comment_mQQIQuDeZV5L9hKVJfP8ZwuK6VpzKFNk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz